Hlavní obsah

Hermannová, Nausch Sluková - Agatha, Duda 2:0 Beachvolejbalistky Sluková a Hermannová zdolaly v Cancúnu turnajové jedničky

24. 4. 2021 9:40Aktualizováno 24. 4. 2021 22:40

Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou porazily na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cancúnu nasazené jedničky Agathu a Dudu z Brazílie ve dvou setech. Po vítězství 21:18, 21:11 obsadily první místo ve skupině a postoupily přímo do osmifinále.

Foto: ČVS/Kohelka

Favoritky Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou.Foto: ČVS/Kohelka

Článek

Ondřej Perušič a David Schweiner vypadli v prvním kole play off a nenavážou na třetí příčku z předchozího čtyřhvězdičkového turnaje v mexickém letovisku, který skončil v úterý. Vítězové březnového podniku v Dauhá prohráli 1:2 na sety s ruskými beachvolejbalisty Iljou Lešukovem a Konstantinem Semjonovem, které před pěti dny na mexickém písku porazili ve čtvrtfinále.

Slukové a Hermannové předchozí mexický turnaj nevyšel, ve skupině prohrály oba zápasy. Tentokrát si naopak připsaly dvě vítězství. Proti třetímu páru světového žebříčku Agatha, Duda hrály v nevyzpytatelném pobřežním větru trpělivě a po vydařeném vstupu do druhé sady nečekaně lehce dokráčely k cenné výhře. Agatha je mistryní světa z roku 2015, o rok později získala v Riu olympijské stříbro.

Schweiner s Perušičem museli do prvního kola play off poté, co v duelu o prvenství v základní skupině a přímý postup do osmifinále podlehli olympijskému vítězi Philipu Dalhausserovi a jeho spoluhráči Nicholasi Lucenovi 1:2 na sety.

Čeští hráči porazili Američany v březnu v Dauhá na cestě za prvním titulem ze Světového okruhu. Tentokrát ale úvodní set prohráli o sedm bodů, a třebaže druhou sadu po dramatické koncovce získali poměrem 26:24, nakonec se z prvního místa v tabulce skupiny F radovali jejich protivníci. Zápas trval bezmála hodinu.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Cancúnu (Mexiko):
Muži:
Skupina F: Dalhausser, Lucena (11-USA) - Perušič, Schweiner (6-ČR) 2:1 (14, -24, 11).
Play off - 1. kolo:
Lešukov, Semjonov (Rus.) - Perušič, Schweiner (17-Rus.) 2:1 (-20, 16, 7)
Ženy:
Skupina A: Hermannová, Nausch Sluková (16-ČR) - Agatha, Duda (1-Braz.) 2:0 (18, 11).

Reklama

Sdílejte článek