Družstvo střelců na skeet získalo na ME stříbro, ženy byly čtvrté

Čeští střelci na skeet Tomáš Nýdrle, Radek Prokop a Jakub Tomeček získali na mistrovství Evropy stříbro v soutěži družstev. Ženský tým ve složení Barbora Šumová, Martina Kučerová a Anna Šindelářová byl v Osijeku čtvrtý.

Střelec Tomáš Nýdrle na archivním snímku

Muži v Chorvatsku vyhráli kvalifikaci a v dramatickém finále se o zlato střetli s Itálií. Po čtyřech kolech, v nichž každý člen družstva musí trefit čtyři terče, byl stav vyrovnaný 4:4.

V pátém kole poprvé ve finále minul Tomeček, který musel na své druhé dva pokusy čekat několik minut kvůli technických problémům. A protože Italové byli bezchybní, vyhráli kolo nejtěsnějším rozdílem 12:11 a celý duel 6:4. Všech dvacet finálových terčů trefil bronzový medailista z individuální soutěže Tammaro Cassandro.

Česká výprava tak na šampionátu brokařů získala druhé stříbro po úterní soutěži v mixu, v níž byli druzí Nýdrle a Kučerová. Trio skeetařů navázalo na střelnici v Osijeku na loňský bronz z mistrovství světa a získalo první medaili na ME od zlata z Lonata 2019, kdy byl členem týmu s Nýdrlem a Tomečkem Jaroslav Lang.

Historická medaile unikla ženám, jež postoupily ze čtvrtého místa v kvalifikaci do duelu o bronz, v němž podlehly jednoznačně 0:6 Britkám. Zlato stejně jako v mužské kategorii získala Itálie před Slovenskem.

Příští týden budou v Osijeku soutěžit střelci na trap.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Osijeku (Chorvatsko) - družstva: