Devátou etapu Vuelty vyhrál po úniku německý cyklista Kämna, lídrem zůstal Kuss

Devátou etapu Vuelty s neutralizovaným dojezdem vyhrál po úniku německý cyklista Lennard Kämna a zkompletoval triumfy ze vše tří Grand Tour. Po úspěšném útoku ze skupiny uprchlíků pět kilometrů před cílem přijel na Collado de la Cruz de Caravaca se čtvrtminutovým náskokem. Červený dres lídra uhájil Američan Sepp Kuss. Pořadatelé časy pro celkové pořadí zastavili dva kilometry před cílem kvůli nebezpečné blátivé trati v závěru cílového stoupání.

Německý cyklista Lennard Kämna vyhrál po úniku 9. etapy Vuelty

Peloton se po startu z Cartageny během větrného dne často dělil. Šestadvacetiletý Kämna s dalšími sedmi uprchlíky jeli v úniku zhruba 130 km. „Vítr na začátku foukal hodně z boku. Naštěstí jsem byl v čele, když skupina odjela. A na konci hledal správný okamžik k úniku,“ řekl člen týmu Bora-hansgrohe Kämna, jenž na Tour de France vybojoval vavřín v roce 2020 a na Giru d'Italia loni.

Druhý skončil Ital Matteo Sobrero před Chrisem Hamiltonem z Austrálie. Kvůli zablácené cestě po dešti byly časy neutralizovány před závěrečnými dvěma kilometry, favorité na celkové prvenství proto dorazili v poklidném tempu.

V pondělí mají cyklisté volný den, pak do druhého ze tří týdnů vstoupí individuální časovkou na 25,8 km ve Valladolidu.

Cyklistický závod Vuelta - 9. etapa (Cartagena - Collado de la Cruz de Caravaca, 180,9 km):