Hlavní obsah

Nejlepší Češka Holasová obsadila na MS ve sportovní gymnastice 45. místo

31. 10. 2022 10:11

Nejlepší Češka Aneta Holasová obsadila na mistrovství světa ve sportovní gymnastice 45. místo ve víceboji. Do čtyřiadvacetičlenného finále účastnice loňských olympijských her v Tokiu nepostoupila. Kvalifikaci víceboje na šampionátu v Liverpoolu vyhrála stříbrná olympijská medailistka Rebeca Andradeová z Brazílie.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Sportovní gymnastka Aneta Holasová na archivním snímkuFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Holasová si nejlépe vedla na prostných, kde obsadila 57. místo. Naopak ztratila 95. příčkou na kladině. Ve čtyřboji nasbírala 49,266 bodu a od postupu ji dělily téměř dva body. Druhá česká zástupkyně ve víceboji Klára Peterková se známkou 45,132 zařadila na 92. místo ze 108 závodnic, které odcvičily kompletní čtyřboj. Ani na jednom nářadí se v dílčím hodnocení nevešla do první stovky.

Účast na dvou nářadích si výsledky ze Světového poháru vybojovala Lucie Trnková. V kvalifikaci MS z toho byla 104. příčka na kladině a 133. místo v prostných.

První část ženské soutěže na mistrovství světa ukázala sílu amerického družstva, které usiluje o šestý světový titul za sebou. Navzdory absenci posledních olympijských šampionek ve víceboji Simone Bilesové a Sunisy Leeové vyhrál tým USA kvalifikaci před domácím britským výběrem a Brazílií. Té pomohla nejlepší vícebojařka v kvalifikaci Andradeová, za níž se seřadily Američanky Shilese Jonesová a Jade Careyová.

Gymnastický šampionát dnes pokračuje kvalifikací mužů, v níž Česko poprvé v samostatné historii nemá zastoupení. První medaile se budou rozdělovat v úterý nejlepším třem ženským týmům, které si zároveň zajistí účast na OH 2024 v Paříži.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?