České gymnastky skončily v soutěži týmů na ME devatenácté

Bern

České sportovní gymnastky v sestavě Veronika Cenková, Anna-Mária Kányaiová, Eva Mičková, Marie Nevrklová a Jana Weisserová obsadily na mistrovství Evropy v Bernu v soutěži týmů devatenácté. Nepodařilo se jim obhájit patnácté místo z posledního šampionátu před dvěma lety v Sofii. Kvalifikaci vyhrála Velká Británie před Ruskem.

Z pětice českých závodnic byla hlavní oporou Cenková, která jako jediná absolvovala celý čtyřboj. Vydařily se jí přeskok a prostná, v hodnocení víceboje všech závodnic obsadila 24. místo.

Další pokračování šampionátu bude už bez české účasti. V pátek je na programu finále juniorek ve víceboji, v sobotu finále družstev žen a v neděli finálová cvičení žen a juniorek na jednotlivých nářadích.