Hlavní obsah

Durant dal Brooklynu ultimátum: buď trenér a generální manažer, nebo já

9. 8. 2022 10:53

Hvězdný basketbalista Kevin Durant dal podle amerických médií vedení svého klubu Brooklyn Nets ultimátum: pokud u týmu zůstanou trenér Steve Nash a generální manažer Sean Marks, on odejde. Dvojnásobný vítěz NBA, mistr světa a trojnásobný olympijský šampion je údajně nespokojen se sportovním směřováním klubu, za který hraje od roku 2019.

Foto: John Minchillo, ČTK/AP

Basketbalista Kevin Durant na archivním snímkuFoto: John Minchillo, ČTK/AP

Článek

Nets v minulé sezoně vypadli už v prvním kole po jednoznačné porážce 0:4 s Bostonem. Brooklyn navíc v průběhu ročníku vyměnil jinou superhvězdu Jamese Hardena do Philadelphie 76ers.

Už na konci června požádal Durant o výměnu a minulý týden měl jednání s majitelem Jeem Tsaiem. Ten stojí za trenérem a manažerem. "Naše vedení a trenérský štáb mají mou podporu. Uděláme rozhodnutí, která budou v nejlepším zájmu Brooklynu Nets," napsal Tsai na twitteru.

Téměř přesně před rokem podepsal Durant s Nets čtyřletou smlouvu na 198 milionů dolarů. V příští sezoně by si měl vydělat 42,97 milionu. Zájem o jeho služby už projevily Toronto, Miami a Boston.

Foto: @nypost, Twitter

Zach LaVine (vlevo) a Kevin Durant z týmu USA.Foto: @nypost, Twitter

Durant je dvanáctinásobným účastníkem Utkání hvězd NBA, čtyřikrát byl králem střelců základní části. V letech 2017 a 2018 získal tituly s Golden State a v obou případech také dostal ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále. V roce 2014 byl MVP celé ligy. Do NBA jej uvedl v roce 2007 jako dvojku draftu Seattle (po přestěhování klubu Oklahoma), v němž strávil před odchodem do Golden State v roce 2016 devět sezon.

V minulém ročníku Durant v 55 utkáních zaznamenal v průměru 29,9 bodu na zápas. V NBA má na kontě v základní části celkem 939 startů s průměrem 27,2 bodu.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •