Hlavní obsah

Sportovní střelec Kostelecký je nejlepším armádním sportovcem roku

26. 10. 2021 19:18

Stříbrný olympijský medailista z Tokia sportovní střelec David Kostelecký se stal nejlepším armádním sportovcem roku 2021. Na trůn v anketě určené reprezentantům Dukly usedl poprvé v úterý při slavnostním vyhlášení v Praze.

Foto: Michaela Říhová, ČTK

Slavnostní vyhlášení ankety Armádní sportovec roku (zleva) oštěpař Jakub Vadlejch, vítěz ankety sportovní střelec David Kostelecký a oštěpař Vítězslav Veselý.Foto: Michaela Říhová, ČTK

Článek

Kostelecký získal 856 bodů a v "souboji" stříbrných z her v Tokiu porazil o 29 bodů oštěpaře Jakuba Vadlejcha. Třetí skončil bronzový oštěpař z letní olympiády Vítězslav Veselý. Kanoista Josef Dostál byl čtvrtý a jeho parťák z bronzového deblkajaku Radek Šlouf sedmý.

"Musím se ujistit, jestli jsem vyhrál hlavní kategorii, nebo veteránskou," vtipkoval šestačtyřicetiletý Kostelecký na pódiu. "Myslím, že moje éra skončila, ale pořád dokážu ještě něco trefit, tak uvidíme, jak to bude do budoucna. Ještě zkusím něco dokázat," doplnil.

"Je to velké ocenění a nejen pro mě, ale pro celou střelbu, protože tady v té plejádě všech sportovních celebrit, nebojím se říct světových, střelec nevyhrává, takže si toho vážím. Je to i ocenění pro můj klub v Hradci Králové a jsem za to rád," řekl Kostelecký. Byl o to víc poctěn, že porazil atlety. "Atletiku považuju za královnu sportu, kluci jsou fenomenální, tak bych jim to taky přál. Vnímám, že jsme okrajový sport a bylo to pro mě překvapení," dodal střelec.

Foto: ČAS - Aleš Gräf

Jan Železný při kvalifikaci oštěpařek na mistrovství světa v Dauhá.Foto: ČAS - Aleš Gräf

Kostelecký na olympiádě prohrál v české bitvě o zlato s Jiřím Liptákem. Reprezentačnímu kolegovi porážku oplatil o uplynulém víkendu na Prezidentském poháru v Larnace. Na Kypru navíc vyhrál s Američankou Madelynn Bernauovou smíšené dvojice. Armádní anketu vyhrál Kostelecký poprvé. V roce 2008, kdy se stal v Pekingu olympijským vítězem, ho v hlasování předčila oštěpařka Barbora Špotáková.

Nejlepším trenérem se stal kouč oštěpařů Jan Železný. Juniorem roku je po své poslední české sezoně akrobatický lyžař Matěj Švancer, který od startující zimy reprezentuje Rakousko, kde odmalička žije.

Potlesk vstoje si vysloužili sportovci loučící se s aktivní kariérou - nejúspěšnější český veslař historie Ondřej Synek a členové bronzového čtyřkajaku z olympiády v Londýně 2012 Lukáš Trefil a Jan Štěrba.

Anketa Armádní sportovec roku 2021:
1. David Kostelecký (sportovní střelba) 856 bodů
2. Jakub Vadlejch 827
3. Vítězslav Veselý (oba atletika) 642
4. Josef Dostál (kanoistika) 463
5.- 6. Eva Samková (snowboarding) a Martin Fuksa (kanoistika) oba 415
7. Radek Šlouf (kanoistika) 333
8. Jiří Gečnuk (parašutismus) 282
9. Tereza Fišerová (vodní slalom) 202
10. Ondřej Cink (horská kola) 137.
Trenér roku:
Jan Železný (atletika) 430.
Junior roku:
Matěj Švancer (akrobatické lyžování) 410.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •