Hlavní obsah

Stolní tenisté El Niňa jsou potřetí za sebou mistry extraligy

22. 5. 2009 19:39

Stolní tenisté pražského El Niňa získali popáté za uplynulých šest let a potřetí za sebou mistrovský titul. Letošní finále rozhodli až v posledním možném pátém utkání, v kterém dnes doma na Kotlářce porazili Robot Mokré Lazce 5:2.

Článek

"Tenhle titul byl těžší o to víc, že tři tady v oddíle končíme, takže jsme se chtěli rozloučit se ctí a vyhrát. Oni nám to hodně znepříjemnili, ale naštěstí rozhodla vyrovnanost družstva a výhoda domácího prostředí," řekl ČTK kouč El Niňa Jindřich Panský.

Favorizované dejvické družstvo vedlo v sérii už 2:0 na zápasy, ale ve Slezsku dvakrát prohrálo, a tak o vítězi extraligy musel rozhodnout až pátý souboj. "Jedeme si do Prahy pro titul, nic jiného nechceme," hlásil Lubomír Jančařík z Mokrých Lazců.

Jenže v domácí malé hale se opět vrátil do vynikající formy Dmitrij Prokopcov. "Dimo, Dimo, Dimo," mohla skandovat asi stovka diváků, když ukrajinský rodák, který reprezentuje Česko, na úvod porazil Jančaříka jasně 3:0 a následně smetl i Viktora Diducha. Bodově se k němu dvakrát přidal Tomáš Konečný a pátý bod získal Bohumil Vožický, který nahradil zraněného mistra republiky Josefa Šimončíka.

"Doma jsem ukázali, že jsme silnější a šli jsem si za svým cílem," radoval se Prokopcov, pro kterého to byl první "opravdu tuzemský" titul, protože loni získal české občanství. "Užívám si to," řekl.

Z mistrovského týmu odejdou trenér Panský, Šimončík a Vožický, který jde hrát do Itálie. "Za tři roky mám tři tituly. Klub ale jde jinou cestou, omladil, a tak jdu do druhé francouzské ligy. Jsem spokojený, je to kvalitní soutěž a divácky zajímavější," řekl Šimončík.

Novým trenérem El Niňa se stane Pavel Špaček a kádr doplní nadějní odchovanci Tomáš Tregler a Michal Obešlo. "Jsou perspektivní a je potřeba dát mládí šanci," vysvětlil majitel klubu Zbyněk Špaček, který sáhl k obměně i kvůli finanční krizi.

A získá El Niňo za rok čtvrtý titul po sobě? "Lazcům zůstane sestava stejná jako letos, takže budou silní. U nás to bude šance pro mladé a doufám, se s nimi popereme ve finále o výhru," uvedl Prokopcov.

Finále extraligy mužů ve stolním tenisu - 5. zápas:
El Niňo Praha - Robot Mokré Lazce 5:2
Prokopcov - Jančařík 3:0 (9, 9, 4), Konečný - J. Kleprlík 3:1 (4, 5, -6, 5), Konečný - Jančařík 1:3 (-7, 9, -13, -5), Vožický - Diduch 3:1 (7, -8, 6, 5), Prokopcov - Diduch 3:1 (-12, 9, 5, 3), Vožický - J. Kleprlík skreč Vožického, Konečný - Diduch 3:0 (2, 9, 8).
Konečný stav série: 3:2.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články