Hlavní obsah

Tragédie v Liberci zasáhla i sport. Týká se české olympijské reprezentantky

18. 5. 2021 9:26

Tragická událost, která otřásla nejen Libercem a okolím, ale i celou Českou republikou, se dotýká i světa sportu. Nedělní střelba v Rudolfově měla dvě oběti a jednou z nich byl i trenér české olympijské reprezentantky.

Foto: archiv Libuše Jahodové

Střelkyně Libuše Jahodová. Foto: archiv Libuše Jahodové

Článek

„Rodinné spory vyústily ve střelbu, po níž následkům zranění podlehla na místě události 49letá žena. 53letý muž byl ve vážném stavu transportován do Krajské nemocnice v Liberci. Zde i on na následky zranění zemřel," citoval server Novinky.cz mluvčího policie Vojtěcha Robovského.

Oběťmi incidentu se stali známá cukrářka a pekařka Jana Novotová Jahodová a její manžel Lubor Novota, jenž byl, jak uvádí server idnes, zároveň trenérem své nevlastní dcery Libuše Jahodové. Ta mimo jiné reprezentovala Českou republiku na olympiádě v Rio de Janeiru 2016 v disciplíně skeet.

Foto: Ivana Roháčková

Střelkyně Libuše Jahodová.Foto: Ivana Roháčková

Liberecký deník uvádí, že podle dostupných informací měl Novota zastřelit manželku legálně drženou zbraní, kterou následně obrátil i proti sobě.

Mistrovství světa v hokeji 2021

MS v hokeji probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku. Všechny zápasy skupinové části i play off hostí Riga. Česká reprezentace postoupila ze skupiny A ze třetího místa a ve čtvrtfinále hraje s Finskem, které obhajuje zlato. Češi se budou snažit vylepšit čtvrté místo.

Libuše Jahodová má ve sbírce bronz z ME 2016, kde vybojovala v Lonatu medaili ve skeetu smíšených dvojic po boku Jana Sychry. O rok dříve skončila ve skeetu osmá na MS, čímž si vybojoval účast na hrách v Riu. Tam obsadila dvacátou příčku.

Na Letní univerziádě v Koreji 2015 získala dvě zlaté medaile ve skeetu jednotlivkyň i družstev a byla vyhlášena nejlepší českou akademickou reprezentantkou roku.

Reklama

Sdílejte článek