Hlavní obsah

Pětibojaři Houška s Tůmou vybojovali na MS bronz ve štafetě

24. 7. 2022 20:23

Moderní pětibojaři Filip Houška a Matouš Tůma nečekaně vybojovali na mistrovství světa bronzovou medaili ve štafetě. Věkem stále ještě junioři nestačili v Alexandrii pouze na vítězné Korejce a domácí Egypťany. Postarali se o první cenný kov pro český moderní pětiboj od MS 2018 v Mexiku, kde rovněž ve štafetě skončili druzí Jan Kuf a Martin Vlach. Z dalších dvou šampionátů se výprava vrátila bez medaile.

Foto: Filip Komorous/ČSMP

Moderní pětibojaři Filip Houška a Matouš Tůma vybojovali na MS bronz ve štafetě.Foto: Filip Komorous/ČSMP

Článek

"Když jsme viděli soupisku, tak jsem se toho báli, protože ostatní týmy nasadily, na rozdíl od nás, celkem špičku. Říkali jsme si, že tu nemáme co ztratit, a šli jsme do toho s čistou hlavou. Nepřemýšleli jsme nad tím. Nakonec to vyšlo, tak jsme hrozně rádi," řekl Tůma v nahrávce pro média.

Čeští mladíci, kteří byli v červnu v Barceloně členy bronzového týmu na juniorském mistrovství Evropy, rozjeli soutěž nadějně už v úvodním šermu, ve kterém skončili čtvrtí. "Šerm byl klíčový a potom kombi. Šerm vyšel suprově, krásně jsme se doplňovali, na nás parádní finální výsledek," pochvaloval si Houška, který na zmíněném MEJ získal titul ve smíšené štafetě s Lucií Hlaváčkovou.

Foto: Filip Komorous/ČSMP

Moderní pětibojaři Filip Houška a Matouš Tůma na MS v Alexandrii.Foto: Filip Komorous/ČSMP

Do závěrečné kombinované disciplíny odstartovali Češi jako pátí. Dvacetiletý Tůma skvělým během a střelbou vytáhl dvojici na druhé místo a čerstvě jednadvacetiletý Houška pak medailovou pozici uhájil. "Bohužel jsem to (druhé místo) neudržel, ale třetí bereme všema deseti," dodal Houška.

Šampiony se stali Čung Čin-Hwa a Čun Un-Te, stříbro získali Aslam Hamád a Ahmad Hamid.

MS v moderním pětiboji v Alexandrii (Egypt):
Muži - štafeta:
1. Čung Čin-Hwa, Čun Un-Te (Korea) 1427
2. Hamád, Hamid (Eg.) 1419
3. Houška, Tůma (ČR) 1408.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •