První kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál valach Godfrey

Vítězem první kvalifikace na Velkou pardubickou se stal valach Godfrey v sedle s Danielem Vyhnálkem. Osmiletý tmavý hnědák, svěřenec Dalibora Töröka, vyhrál 5800 metrů dlouhou steeplechase crosscountry těsně před Chelmsfordem, kterému oplatil loňskou porážku. Ryzák připravovaný trenérem Josefem Váňou starším od tehdejšího triumfu nestartoval kvůli zranění. Třetí skončil Star, jenž zopakoval umístění z říjnového vrcholu překážkové sezony.

Ilustrační foto

„Šli jsme se kvalifikovat. Hlavní cíl je Velké pardubická, to si dobře uvědomujeme. Snad jsme si loni smůlu na taxisu vybrali. Nyní půjde Godfrey ještě jeden přípravný dostih. Zda to bude znovu kvalifikace, to se ještě budeme rozhodovat,“ uvedl majitel vítězného koně Jiří Trávníček v tiskové zprávě Dostihového spolku.

Na startu úvodního ze čtyř kvalifikačních dostihů byli čtyři z pěti nejlepších koní z loňské „Velké“, chyběl pouze vítězný Sacamiro. Představil se ale šampion z roku 2022 Mr. Spex a do cíle doběhl na chvostu patnáctičlenného pole.

Úspěšné absolvování trati a bez propastné ztráty na vítěze znamená pro všechny aktéry zároveň zajištění nároku na start ve Velké pardubické. Sacamiro jako obhájce má účast zajištěnou automaticky.

Dostihový mítink v Pardubicích:
První kvalifikace na Velkou pardubickou – Velká cena města Pardubic (steeplechase crosscountry, 5800 m, pětiletí a starší koně, dotace 500.000 Kč): 1. Godfrey (jezdec Vyhnálek, stáj DS Pegas, trenér Török), 2. Chelmsford, 3. Star. Čas: 7:39,50. Výrok: boj krátká hlava - 2 - 1 1/4.