Hlavní obsah

Sportovní střelci Dědová a Rampula získali na mistrovství Evropy stříbro, dařilo se i Blažíčkové

15. 9. 2022 16:26

Veronika Blažíčková vybojovala stříbrnou medaili ve střelbě ze sportovní malorážky na mistrovství Evropy a zároveň pro Česko čtvrté účastnické místo na olympijských hrách v Paříži. Finále ve Vratislavi devatenáctiletá střelkyně prohrála s Dánkou Rikke Maeng Ibsenovou 6:16.

Foto: Bruntálsky.denik.cz

Matěj Rampula na archivním snímkuFoto: Bruntálsky.denik.cz

Článek

Pro Blažíčkovou je dnešní medaile první mezi ženami, dosud měla tři juniorské bronzy. České výpravě v Polsku zajistila šestý cenný kov. O pátý se před ní dnes postarali Alžběta Dědová a Matěj Rampula díky druhé příčce v soutěži smíšených dvojic v rychlopalné pistoli.

Čeští střelci už mají pro Paříž 2024 jistá čtyři místa: dvě vybojovali v minulých týdnech na ME brokařů v Larnace Jiří Lipták v trapu a Jakub Tomeček ve skeetu a další den před Blažíčkovou Petr Nymburský v libovolné malorážce na 3x40 ran.

Dvacetiletá Alžběta Dědová a o dva roky starší Rampula postoupili díky druhému místu z kvalifikace do souboje o zlato, v němž podlehli 13:17 ukrajinské dvojici Anastasija Nimecová, Volodymyr Pasternak. Druhý český mix Anna Dědová, Martin Podhráský byl čtvrtý z osmi týmů.

Starší ze sester Dědových Anna a Podhráský byli v kvalifikaci třetí a také oni následně nestačili na soupeře z Ukrajiny. V duelu o bronz prohráli 12:16 s párem Julia Korostylovová, Pavlo Korostylov.

Mistrovství Evropy ve střelbě z kulových zbraní ve Vratislavi (Polsko):
Sportovní malorážka 3x20 ran:
Ženy - finále:
Ibsenová (Dán.) - Blažíčková (ČR) 16:6
3. Tychovová (Ukr.), ...v kvalifikaci 22. Brabcová, 24. Karasová (obě ČR).
Rychlopalná pistole:
Smíšené dvojice - finále:
Nimecová, Pasternak (Ukr.) - Alžběta Dědová, Rampula (ČR) 17:13
o 3. místo: Korostylovová, Korostylov (Ukr.) - Anna Dědová, Podhráský (ČR) 16:12.

Reklama