Squashista Solnický vyhrál turnaj PSA v Poznani

Český squashista Jakub Solnický vyhrál turnaj v Poznani a připsal si třetí triumf na světovém okruhu PSA. Ve finále akce kategorie Challenger Tour s dotací šest tisíc dolarů porazil Skota Alasdaira Protta 3:0 na sety. Úspěšně se tak naladil na mistrovství republiky, kde bude příští týden v Praze obhajovat domácí titul.

Jakub Solnický na archivním snímku

Turnajová dvojka Solnický vyřadil postupně Kolumbijce Ronalda Palomia, Nizozemce Sebastiana Hofmana či Egypťana Sohaila El Shenawyho. Ve finále si poradil také se 125. hráčem světa Prottem.

„Finále začínalo v půl jedenácté večer, což není zcela obvyklé. Ale vůbec mi to nevadilo, akce byla skvěle zorganizovaná. Úvod byl určitě vyrovnaný, pak už jsem na tom byl fyzicky lépe. Třetí set byl lehčí než předešlé také díky chybám soupeře,“ uvedl v tiskové zprávě Solnický.

Devětadvacetiletý rodák z Opavy, jemuž patří 105. místo v žebříčku PSA, bude od středy usilovat o třetí titul mistra republiky za sebou. Hrát se bude ve skleněném kurtu v Galerii Harfa. „Je to pro mě hodně důležitá akce, jeden z vrcholů sezony,“ dodal Solnický.