Turnaj WTT v Havířově vyhrála šedesátiletá stolní tenistka Ni Xia Lian

Ženskou dvouhru v premiérovém ročníku turnaje série WTT Feeder v Havířově vyhrála necelý měsíc po 60. narozeninách stolní tenistka Ni Xia Lian. Naturalizovaná Lucemburčanka čínského původu potvrdila roli nejvýše nasazené hráčky turnaje, v dnešním finále v Národním tréninkovém centru porazila 3:1 na sety Liou Hsing-jin z Tchaj-wanu.

Stolní tenistka Ni Xia Lian na snímku z roku 2022.

Šanghajská rodačka Ni Xia Lian získala svou první velkou medaili již v roce 1983 na MS v barvách Číny a dosud poslední na loňském mistrovství Evropy v Mnichově. Aktuálně jí ve světovém žebříčku patří ve dvouhře 51. místo, šedesátiny oslavila 4. července.

Mužskou dvouhru vyhrál Korejec An Če-hjon, jenž v semifinále vyřadil nasazenou jedničku Marcose Freitase z Portugalska a ve finále zdolal po obratu 3:2 dvojku Simona Gauzyho z Francie.

Čeští stolní tenisté se na turnaji s dotací 20.000 dolarů mezi nejlepší neposadili: ve dvouhrách bylo pro Tomáše Polanského, Lubomíra Jančaříka, Pavla Širučka a Nikitu Petrovovou maximem druhé kolo.

Další turnaj série WTT Feeder se bude hrát za tři týdny tradičně v Olomouci.