Zemanová si vyjela na mistrovství republiky v cyklokrosu třetí zlato za sebou

Kristýna Zemanová se stala potřetí v řadě mistryní republiky v cyklokrosu. V Táboře vyhrála dvacetiletá závodnice s velkým náskokem před Nikolou Noskovou a Simonou Spěšnou. Mezi juniory zvítězil Kryštof Bažant, v závodě juniorek byla nejrychlejší Amálie Gottwaldová.

Kristýna Zemanová

Obrovská favoritka Zemanová na zmrzlé trati v táborském areálu Komora, kde se bude za tři týdny konat mistrovství světa, dominovala. Po prvním z pěti okruhů ji sice měla v dosahu další česká reprezentantka Julia Kopecky, tu však zastavily technické problémy.

Zemanová nakonec zvítězila s náskokem takřka minuty a čtvrt a navázala na tituly z Kolína a loni v Mladé Boleslavi. Nosková vybojovala třetí stříbro, na kontě má i stejný počet bronzů. Spěšná přijela do cíle o dalších 36 sekund později a mohla se radovat z prvního cenného kovu mezi ženskou elitou.

Ve 13:20 odstartuje závod elitní kategorie mužů, v němž dojde na souboj trojnásobného mistra světa v terénu Zdeňka Štybara s dlouhodobou českou jedničkou Michaelem Borošem, jenž vyhrál šest z posledních sedmi ročníků republikového šampionátu. Dnes se může dotáhnout na rekordmany se sedmi triumfy, jimiž jsou právě Štybar a Radomír Šimůnek starší.