Audiokomentář: Plzeň–Sparta 4:0Viktoria kralovala, ligovému lídrovi uštědřila lekci

Obhájce titulu si do Plzně přijel pro debakl. Fotbalisté Sparty prohráli ve šlágru 24. ligového kola ve Štruncových sadech 0:4. Pražané tak vyrovnali svou historicky nejvyšší porážku v české lize, stejný nářez předtím utrpěli v květnu 2019 také v Plzni, v listopadu 2021 na Slovácku a předloni v říjnu na Slavii.

Audiokomentář: Plzeň - SpartaVideo: Sport.cz

Západočechy poslal těsně před pauzou do vedení Tomáš Chorý, krátce po změně stran zvýšil Cheick Souaré. V 52. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující kapitán Ladislav Krejčí a domácí tým přesilovku dokonale využil. Nejprve se prosadil lídr tabulky střelců Pavel Šulc a v 70. minutě druhým gólem v utkání rozjásal vyprodané hlediště Chorý.

Z utkání přinesl Sport.cz audiokomentář, zápas komentoval Václav Jindřich, glosujícím redaktorem byl Jan Malý, moderátorem přestávkového a závěrečného programu Petr Blejštil.