Článek
Jestliže tedy při sledování přenosů ze zimní olympiády občas zmateně sledujete, co se to děje, je možná čas na výběr novějšího modelu televize. Stejně jako v řadě sportovních disciplín, i tady platí, že základem pro vítězství je dobře zvládnutá technika. Pojďme se vydat na menší exkurzi výhod jednotlivých technologií.
OLED: Spokojte se jen s tím nejlepším
Začněme na špici. OLED panely využívají samosvítící pixely, jde tedy o jedinou technologii, která nepotřebuje podsvícení obrazovky. Každý pixel představuje miniaturní organickou diodu, kterou lze ovládat zcela nezávisle na jejím okolí. Také díky tomu přináší OLED televize dokonale černou barvu a kontrast. Konkrétně pak model LG OLED C1 sází na procesor α9 4K Gen4 AI poháněný umělou inteligencí pro zpracování obrazu. A dokáže vylepšit i obraz, který do televize přichází v nižším rozlišení, protože AI Upscaling ho dokáže dopočítat. Je nutné také zmínit vysokou frekvenci panelu, díky které je pohyb extrémně plynulý a ostrý (120 HZ tedy 120 snímků za vteřinu), což je zvláště u sledování sportovních přenosů zásadní.
Při sledování filmů ve službách, jako jsou Netflix, Apple TV+ a další, určitě oceníte nejvyspělejší kombinaci technologií Dolby Vision IQ & Dolby Atmos. Ke skvělému diváckému zážitku přispívá 4K Cinema HDR, jinými slovy vysoké rozlišení a široká škála pro věrné zobrazení barev. Televize LG OLED C1 navíc analyzuje kvalitu zdrojového signálu a zvuk i obraz upravuje do optimální podoby s pomocí umělé inteligence. Skvěle se hodí i pro ty, kdo k televizi připojují herní konzole – i ve vysokém rozlišení 4K pracuje s frekvencí až 120 snímků za vteřinu. Vybavená je čtyřmi konektory HDMI 2.1.
NanoCell: Zlatá střední cesta
Do střední kategorie NanoCell patří televizory s LCD obrazovkami vybavené filtry s kvantovými body. Jsou cenově dostupnější, nabídka modelů je velice bohatá a panely zaručují čisté a přesné barvy v rozlišení 4K. Patří sem kupříkladu televize LG NANO86P, jejíž srdce tvoří procesor α7 4K Gen4 AI a která je vybavená panelem s obnovovací frekvencí obrazu 100/120 Hz s podsvícením Edge LED a lokálním stmíváním.
LG NANO86P využívá AI Upscaling a úpravu zvuku i obrazu za pomoci umělé inteligence, Dolby Vision IQ & Dolby Atmos, 4K Cinema HDR nebo podporu hraní her. K televizi můžete navíc připojit dva totožné bluetooth reproduktory a rozšířit tak zvukové pole. Společně s vestavěným reproduktorem v televizoru totiž vytvoří improvizovaný Surround Sound.

Užijte si opravdu kvalitní sledování sportovních výkonů
UHD: Pevné základy
V základní kategorii UHD televizorů získáte osvědčenou klasiku – LCD obrazovku s rozlišením 4K neboli UHD a širokou škálu velikostí, od uhlopříčky 43" až po 75". U značky LG jsou obvykle vybavené procesorem α5, ale kupříkladu modely LG UP81 a UP80 využívají výkonnější α7 Gen4 a panel s obnovovací frekvencí 100/120 Hz, to platí pro úhlopříčky o velikosti 86" a 82". Využívají také AI Upscaling a podporují širokou škálu aplikací pro video na vyžádání a příjem internetové televize. Také tyto modely můžete doplnit dvojicí bluetooth reproduktorů. A díky nové funkci Optimalizace her si užijete zábavu na maximum, a to i v případě, že nemáte vlastní herní konzoli nebo PC – k dispozici máte herní služby Google Stadia a N-Vidia Now.