Hlavní obsah

Krejčíková neměla ve čtvrtfinále US Open nárok. Vondroušová odstoupila

Aktualizováno

Žádné drama se tentokrát nekonalo. Barbora Krejčíková skončila v singlu na US Open ve čtvrtfinále. Česká tenistka podlehla Američance Jessice Pegulaové 3:6, 3:6. Markéta Vondroušová nebude hrát proti světové jedničce Aryně Sabalenkové. Kvůli nespecifikovanému zranění z turnaje odstoupila necelé dvě hodiny před začátkem zápasu. Organizátoři o tom informovali na webu turnaje.

Sestřih z utkání Barbory Krejčíkové proti Taylor TownsendovéVideo: sntv

Článek

Škoda, z toho zápasu se dalo určitě vykutat mnohem víc, než Krejčíková nakonec zvládla. Třetí americkou soupeřku v řadě po Emmě Navarrové a Taylor Townsendové už ale porazit nedokázala.

Stejně jako v předchozích dvou zápasech jí utekl začátek, ovšem k obratu se tentokrát nedostala, natož k tak monumentálnímu jako ve čtvrtém kole, kdy konsternované Townsendové odvrátila celkem osm mečbolů.

Z rohu, kde seděl tým Krejčíkové, se přesto neustále ozývalo povzbuzování. „Bod po bodu, pojď!“ nabádal kouč Jiří Novák a šance otočit první sadu tu opravdu byla. Dvojnásobná grandslamová vítězka od stavu 1:4 vyhrála dva gamy, pak ovšem ztratila své podání a rychle přišla o celý set.

„Měla jsem rychlý start a hrála solidní tenis, to bylo důležité, obzvlášť proti někomu, jako je Barbora, která je velmi nebezpečná. Ostatně ukázala, co umí také proti Taylor,“ zmínila Pegulaová.

Loňská finalistka Pegulaová se prezentuje zvláštně nenápadným, ale soustředěným tenisem, kterým bere soupeřkám sebevědomí. Sice nemá nějak výjimečné údery, ale dokáže hrát bez velkých výkyvů, což tentokrát na Krejčíkovou stačilo. Síly už trochu chyběly.

Češka sice ve vzájemných zápasech vedla 2:1, když jednatřicetiletou soupeřku naposled přehrála na loňském Turnaji mistryň v Rijádu, ovšem v úterý neměla svůj den. Světová čtyřka brejkla Krejčíkovou čistou hrou hned na začátku druhého dějství a poměrně systematicky kráčela do semifinále. Tam ji bude čekat světová jednička Aryna Sabalenková.

Krejčíková však ze svého newyorského představení nemusí být smutná. Pod Novákovým vedením dokázala, že se může vrátit mezi elitní hráčky. V New Yorku vyřadila dvě nasazené tenistky (Mbokovou a Navarrovou) a v žebříčku WTA se posune ze 62. na 40. pozici. Po martyriu, které v sezoně prodělala s vleklým zraněním zad, jsou to jednoznačně samé pozitivní zprávy.

Šestadvacetiletá Vondroušová přišla o šanci vylepšit své maximum na betonových dvorcích v New Yorku. Ve čtvrtfinále skončila ve Flushing Meadows také před dvěma lety.

Vondroušová během roku laborovala se zraněným ramenem a vrátila se na kurty na konci května. Na US Open vyřadila Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu či Jasmine Paoliniovou z Itálie.

„Moc mě mrzí, čím vším si Markéta prochází. Hraje úžasný tenis a vím, jak hrozně ji tohle musí bolet. Opatruj se a doufám, že se brzy uzdravíš,“ vzkázala Vondroušové na instagramu Sabalenková.

Tenisový grandslamový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 90 milionů dolarů):
Ženy - čtvrtfinále:
Pegulaová (4-USA) - KREJČÍKOVÁ (ČR) 6:3, 6:3
Sabalenková (1.-Běl.) - VONDROUŠOVÁ (ČR) bez boje
online z utkání Jiřího Lehečky zde