Jarry - Alcaraz 7:6, 6:3Alcaraz v Buenos Aires titul neobhájí, vyřadil ho Jarry

Druhý hráč světového tenisového žebříčku Carlos Alcaraz neobhájí titul v Buenos Aires. Španělskou turnajovou jedničku vyřadil v semifinále na argentinské antuce Chilan Nicolás Jarry po vítězství 7:6, 6:3. Jeho finálovým soupeřem bude domácí Facundo Díaz, který přehrál krajana Federica Coriu 6:2, 6:3 a pokusí se získat premiérový titul.

Španělský tenista Carlos Alcaraz po prohře s Nicolasem Jarrym z Chile na turnaji v Buenos Aires

Třetí nasazený Jarry proti favoritovi turnaje vyhrál úvodní vyrovnanou sadu v tie-breaku 7:2 a pak ho nezastavila ani ztráta podání v první úvodní hře druhého setu. Alcarazovi brejk hned oplatil, podruhé mu sebral servis při vedení 4:3 a při vlastním podání proměnil po bezmála dvouhodinovém boji druhý mečbol, po němž frustrovaný Španěl mrštil raketou o zem.

„Carlos je jeden z nejlepších hráčů, takže to pro mne hodně znamená,“ radoval se Jarry, který Alcaraze porazil na třetí pokus. Paradoxně s hlavním adeptem sehrál svůj nejkratší zápas na turnaji, poté co ve 2. kole vyřadil Stana Wawrinku až po téměř tříhodinové bitvě a ve čtvrtfinále mu vzdal domácí Tomás Etcheverry před třetím setem, kdy měli hráči za sebou už skoro dvě a půl hodiny hry. „Bylo to náročné fyzicky a jsem nesmírně šťastný, že jsem zase dokázal zabojovat,“ dodal Jarry.

Osmadvacetiletý Jarry, 21. hráč světového žebříčku, po dosud nejcennějším skalpu v kariéře bude hrát o čtvrtý titul. Ve finále je na ATP Tour pošesté, na jiném povrchu než na antuce se tak daleko nedostal. O pět let mladší Díaz hraje na turnaji na divokou kartu, ještě neztratil set a už účast v semifinále byla pro 87. hráče žebříčku dosavadním maximem.

Tenisový turnaj mužů v Buenos Aires (antuka, dotace 728 185 dolarů)