Hlavní obsah

Konec nadějí. Deportace české tenistky začala, už odletěla z Austrálie

8. 1. 2022 14:40

Česká tenistka Renata Voráčová, která v Austrálii přišla o vízum kvůli neuznání výjimky z očkování, odletěla z Melbourne. S odkazem na vládní zdroje to uvedla agentura AFP. Aktuálně 81. deblistka světa, jež plánovala účast na grandslamovém Australian Open, dnes pozdě večer místního času nasedla na letadlo do Dubaje. O tom informoval australský zpravodajský web ABC.

Foto: Loren Elliott, Reuters

Česká tenistka Renata Voráčová za oknem detenčního hotelu.Foto: Loren Elliott, Reuters

Článek

Voráčová se u protinožců dostala do podobných problémů jako nejlepší tenista světa Novak Djokovič. Na rozdíl od něj se do země přes imigrační kontrolu na letišti dostala, týden v Austrálii strávila a ve středu hrála na turnaji WTA v Melbourne. S Polkou Katarzynou Piterovou prohrály v 1. kole s nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová 2:6 a 4:6.

Pak místní úřady Voráčové odebraly vízum a poslaly ji do stejného detenčního hotelu jako Djokoviče. Pohraniční policie totiž prověřuje i cizince, kteří aktuálně v Austrálii pobývají. Na rozdíl od srbské hvězdy se Voráčová neobrátila na soud ve snaze verdikt zvrátit a odletěla domů.

Pro opuštění Melbourne se osmatřicetiletá tenistka rozhodla už v pátek kvůli omezené možnosti trénovat. Při vyřizování formalit nezbytných k opuštění země bývalé semifinalistce Wimbledonu ve čtyřhře pomáhaly české zastupitelské úřady v Austrálii. Stala se druhým člověkem spojeným s Australian Open, který z podobného důvodu opustil Austrálii. Prvním byl podle informací ABC nejmenovaný tenisový funkcionář z Evropy.

Zdravotní výjimku dostala Voráčová díky tomu, že nedávno prodělala covid-19. "Před Vánoci. Plus jsem měla nějaké zdravotní indikace. Takže jsem splňovala kritéria stanovená australským svazem," uvedla tenistka v pátek pro Sport a Mf DNES. Kvůli nákaze se nestihla po sezoně naočkovat, jak plánovala.

Reklama

Sdílejte článek
Eurosport Krejčíková - Keysová zítra 02 : 30
20220125T02 : 30:00+0100
Krejčíková vs. Keysová
Krejčíková vs. Keysová
Krejčíková
Keysová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •