Hlavní obsah

Krejčíková, Siniaková - Haddadová Maiaová, Danilinová 6:7, 6:4, 6:4Krejčíková a Siniaková vyhrály tenisové Australian Open

30. 1. 2022 8:06Aktualizováno 30. 1. 2022 11:54

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vyhrály tenisové Australian Open. Ve finále úvodního grandslamu sezony nasazené jedničky otočily nepříznivý vývoj a porazily brazilsko-kazašský pár Beatriz Haddadová Maiaová, Anna Danilinová 6:7 a dvakrát 6:4.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Krejčíková se Siniakovou ovládly čtyřhru na Australian OpenVideo: sntv

 
Článek
Fotogalerie

Český pár na cestě do finále neztratil ani set, ale dnes se proti překvapení turnaje dostával do hry pomaleji. Soupeřky nastoupily bez respektu, byly aktivní a méně chybovaly. Ve třetí hře ztratily Češky při podání Siniakové servis a následně prohrávaly 2:4. Pak otočily na 5:4, jenže v jedenáctém gamu přišly o podání znovu a na returnu odvracely ztrátu setu. Ještě si vynutily tie-break, ale v něm ztratily prvních šest výměn a pak jen zkorigovaly na 3:7.

Poprvé v zápase se olympijské vítězky dostaly do výraznějšího vedení v úvodu druhé sady, kdy hned Brazilce Haddadové Maiaové sebraly podání, a náskok brejku udržely až do konce. Ubojovaly i šestou hru, kdy Krejčíková udělala dvě dvojchyby za sebou a musely odvracet brejkbol.

Foto: Morgan Sette, Reuters

Kateřina Siniaková (vlevo) a Barbora Krejčíková (vpravo).Foto: Morgan Sette, Reuters

Outsiderky finálového duelu dál vzdorovaly a v rozhodující sadě měly jako první šanci na brejk, protože Siniaková udělala ve čtvrté hře tři dvojchyby. Češky s vypětím sil podání udržely a získaly převahu na kurtu i díky tomu, že Krejčíková hrála svou nejlepší pasáž ve finále. Dostaly se do vedení 5:2, ale napoprvé duel nedopodávaly.

Foto: Morgan Sette, Reuters

Radující se Kateřina Siniaková.Foto: Morgan Sette, Reuters

Uspěly až v desáté hře při podání Krejčíkové. Závěrečná výměna byla plná vysokých úderů z obou stran, přičemž ten poslední z rakety Krejčíkové dopadl k základní čáře a Danilinová na něj nedosáhla.

Závěrečná výměna byla plná vysokých úderů z obou stran, přičemž ten poslední z rakety Krejčíkové dopadl k základní čáře a Danilinová na něj nedosáhla. "Musím říct, že tohle bývala moje hra, když mi bylo někdy do dvanácti let," komentovala Krejčíková na webu turnaje poslední výměnu. Tehdy to bylo účinné, protože dívky nebyly ještě tak vysoké. "A byly to kurty, kde nebylo tolik místa. Byl tam plot nějaké tři metry za základní čarou. Takže když člověk hrál tyhle míče, tak to odskakovalo přes plot," vyprávěla. Důležité pro ni bylo získat poslední míč jakýmkoliv způsobem. "Jsem ráda, že to v sobě pořád mám, a vidíte, že i takové míče vyhrávají trofej," poznamenala.

Zápas byl velmi vyrovnaný. "Dnes jsme opravdu tvrdě bojovaly. Musely jsme jedna druhou tlačit," řekla Siniaková v rozhovoru před převzetím trofeje. "Chci poděkovat své partnerce (Krejčíkové), že se mnou hraje velmi dlouhou dobu. Jsem strašně šťastná, že spolu pořád tak dobře spolupracujeme a jde to pořád nahoru. Těším se na další dobrodružství," dodala.

Foto: Morgan Sette, Reuters

Barbora Krejčíková v akci.Foto: Morgan Sette, Reuters

Po loňské finálové porážce Krejčíková se Siniakovou poprvé triumfovaly v Melbourne a získaly čtvrtý společný grandslamový titul. "Loni jsme tady hrály finále, předtím semifinále, na trofej jsme útočily docela dlouho. Po tak dlouhém finále nám určitě zůstanou hezké vzpomínky, máme velkou radost, že titul konečně máme," řekla Radiožurnálu Siniaková.

Ve sbírce nemají jen trofej z US Open. "Bylo by pěkné sbírku zkompletovat, ale nemáme to v hlavě. Jen se budeme snažit odehrát příští grandslam co nejlépe," uvedla Krejčíková, která se navzdory vzestupu v singlu chystá pokračovat i ve čtyřhře. "Myslím, že to můžu zvládnout, ale taky vím, že to bude velmi složité. V deblu se budeme soustředit na grandslamy a velké turnaje WTA 1000. A když už s Katkou budeme hrát, chci si vést dobře. Stejně tak udělám všechno pro to, abych byla úspěšná i v singlu," plánovala.

Po loňské finálové porážce Krejčíková se Siniakovou poprvé triumfovaly v Melbourne a získaly čtvrtý společný grandslamový titul. Ve sbírce nemají jen trofej z US Open.

Na Australian Open aktuálně nejlepší pár světa navázal na 32 let starý triumf Jany Novotné s Helenou Sukovou, které před nimi soutěž ovládly jako dosud jediný český pár. Naposledy Lucie Šafářová vyhrála před pěti lety s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Foto: Morgan Sette, Reuters

Tenistky Anna Danilinová a Beatriz Haddadová Maia během finále Australian Open.Foto: Morgan Sette, Reuters

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 75 milionů australských dolarů)
Ženy
Čtyřhra - finále
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Haddadová Maiaová, Danilinová (Braz./Kaz.) 6:7 (3:7), 6:4, 6:4

Reklama