Nadal - Draper 7:5, 2:6, 6:4, 6:1Obhájce Nadal na úvod tenisového Australian Open vydřel výhru nad Draperem

Obhájce titulu Rafael Nadal v prvním kole Australian Open porazil 7:5, 2:6, 6:4 a 6:1 Jacka Drapera z Velké Británie. Dalším soupeřem španělského tenisty bude Američan Mackenzie McDonald. Úvodní zápas v Melbourne zvládla také první žena světového žebříčku Iga Šwiateková. Polská favoritka si po obratu ve druhém setu poradila 6:4 a 7:5 s Jule Niemeierovou z Německa.

Obhájce titulu Rafael Nadal se na Australian Open raduje po vítězství nad Jackem Draperem z Británie.

Druhý hráč světa Nadal v úvodním vystoupení v Melbourne příliš nepřesvědčil. Jednadvacetiletý Draper mu byl dlouho vyrovnaným soupeřem, ale zápas mu zkomplikovaly bolesti nohou.

Šestatřicetiletý Nadal i díky tomu po ztrátě podání v začátku čtvrtého setu rozhodl o postupu ziskem šesti gamů za sebou. Vítěz rekordních 22 grandslamů porazil Drapera za tři hodiny a 43 minut.

"Potřeboval jsem vyhrát a je jedno jak," citovala Nadala agentura AP. "Jsem však natolik pokorný, že jsem očekával, že zápas bude nahoru dolů. Ostatně jako vždy, když nejste na vítězné vlně," dodal.

Nadal se nenechal rozhodit ani chvilkovou ztrátou rakety, kterou mu odnesl jeden z podavačů míčů. S náhradní sice za stavu 4:3 v prvním setu nevyužil brejkbol, pak se ale ztracená raketa našla.

Jednadvacetiletá Šwiateková bez problémů získala první set, ale ve druhém pustila Niemeierovou do vedení 2:0. Němka sice poté za stavu 5:4 podávala na zisk druhé sady, ale k setbolům se nedostala.

Trojnásobná grandslamová šampionka a loňská semifinalistka z Melbourne jí naopak servis sebrala a ziskem čtyř gamů za sebou rozhodla o postupu. Její další soupeřkou bude Camila Osoriová z Kolumbie.

Suverénně vstoupil do prvního grandslamu sezony finalista z posledních dvou let Daniil Medveděv. Ruský tenista porazil 6:0, 6:1 a 6:2 Američana Marcose Girona a ve druhém kole narazí na domácího Johna Millmana.

Po velké bitvě v prvním kole skončil šampion Australian Open z roku 2014 Stan Wawrinka. Sedmatřicetiletý vítěz tří grandslamů, kterého v posledních letech trápí častá zranění, prohrál 7:6, 3:6, 6:1, 6:7, 4:6 se Slovákem Alexem Molčanem.

AUSTRALIAN OPEN v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 76,5 milionu australských dolarů):¨