Hlavní obsah

Bartyová - Andreescuová 6:3, 4:0Bartyová obhájila titul v Miami, ve finále jí vzdala zraněná Andreescuová

3. 4. 2021 21:10

Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová obhájila v Miami titul z roku 2019, kdy se turnaj vzhledem k loňskému zrušení kvůli koronaviru hrál naposledy. Ve finále Australance vzdala za stavu 3:6, 0:4 Kanaďanka Bianca Andreescuová, jež si poranila kotník.

Foto: Lynne Sladky, ČTK/AP

Ashleigh Bartyová z Austrálie servíruje na tenisovém turnaji v Miami.Foto: Lynne Sladky, ČTK/AP

Článek

Čtyřiadvacetiletá Bartyová získala jubilejní desátý titul na WTA Tour a druhý letošní po přípravném turnaji v Melbourne před Australian Open. Bartyová hrála poprvé od loňského února mimo Austrálii a málem vypadla hned ve svém prvním zápase, v němž odvrátila mečbol Slovence Kristíně Kučové.

Turnajová osmička Andreescuová se zranila v úvodu druhého setu při špatném došlapu. Kotník si nechala obvázat a ještě zkusila pokračovat, po prohraném čtvrtém gamu však s pláčem vzdala. Před dvěma lety v Miami předčasně skončila kvůli problémům s ramenem, pak dvacetiletá Kanaďanka dlouhé měsíce léčila koleno.

"Takhle jsem rozhodně končit nechtěla. Ale i tak jsem vděčná za finále," řekla Andreescuová. Bartyová popřála soupeřce brzké uzdravení. "Doufám, že ti to moc nepoznamená další sezonu. Jsem si jistá, že nás v budoucnu čeká hodně dobrých a snad bezproblémových zápasů," uvedla australská jednička.

V mužském finále se v neděli střetnou o nejcennější titul svých kariér Ital Jannik Sinner a Polák Hubert Hurkacz.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Miami
Tenisový turnaj mužů a žen v Miami:
Muži (dotace 4,299.205 dolarů):
Čtyřhra - finále:
Mektič, Pavič (2-Chorv.) - Evans, N. Skupski (Brit.) 6:4, 6:4
Ženy (dotace 3,260.190 dolarů):
Dvouhra - finále:
Bartyová (1-Austr.) - Andreescuová (8-Kan.) 6:3, 4:0 skreč

Reklama

Sdílejte článek