Hlavní obsah

Jsem stará, mám dvě děti a je to super! Na lavičce se budu krotit, slíbila Strýcová

Zadívala se na fotku, kde je s Fed Cupem a jen si povzdechla. Ten čas letí… Před necelými třemi roky uzavřela Barbora Strýcová aktivní kariéru a na začátku dubna jako čerstvě čtyřicetiletá povede české tenistky poprvé v roli kapitánky v Billie Jean King Cupu v zápase kvalifikačního kola ve Švýcarsku.

Foto: Profimedia.cz

Barbora Strýcová (vpravo) na lavičce s Lindou Noskovou.

Článek

Výhra by znamenala postup na finálový turnaj do Číny, porážka barážové starosti. Loni na podzim byla Strýcová u toho, když se Češky zachraňovaly výhrami nad Kolumbií a Chorvatskem ve Varaždínu. Ještě jako pozorovatelka, která pak obrečela úspěšnou derniéru veleúspěšného kapitána Petra Pály. A teď se sama chystá napsat svou první kapitánskou kapitolu 10. a 11. dubna v Bielu.

„Uvidíme, bude to padesát na padesát,“ řekla nová šéfka, která nominovala Lindu Noskovou, Sáru Bejlek, Terezu Valentovou a Marii Bouzkovou. „Budu se snažit holkám předat, co uvidím, a bude na nich, aby si to přebraly co nejlépe,“ dodala Strýcová, která měla ve Fed Cupu bilanci 22 výher a 11 porážek a podepsala se pod šest českých triumfů.

Ani po kariéře ale neubrala na tempu. Čtyři měsíce po narození dcery Josefíny absolvovala triatlon, s přehledem vystřihla maraton. Je fit jako málokdo a říká: „Jsem stará, mám dvě děti a je to super!“

Dcerku ani staršího synka Vincenta ale do Švýcarska tahat nebude. „Děti se mnou rozhodně nepojedou,“ pravila striktně. „Ne, že bych je neměla pod kontrolou, ale tohle je moje práce. Chci ji odvádět, jak nejlépe můžu. I kdybych tam měla někoho, kdo by děti hlídal, tak tam přesto jsou a měla bych pocit, že je musím vidět a starat se o ně. Děti tam prostě mít nebudu.“

Že svou roli bere vážně, ukázala i cestou do Miami, kde měla v plánu několik schůzek s českými hráčkami. „Chci vidět holky v akci, potkat se s nimi. Je to fajn si sednout u kafe a popovídat si o tom, jak se cítí. Ale chci omrknout i soupeřky,“ líčila Strýcová, která si o nové roli promluvila i s kapitánem daviscupového týmu Tomášem Berdychem.

„Strašně se těším, ale mám z toho taky velký respekt. Což je asi správné. Jsem z toho nervózní, což je také dobře. Záleží mi na tom. Těším se, ale taky jsem člověk, který chce vyhrávat. Kamkoliv pojedeme, chci vyhrát.“

A Strýcová věří, že by to proti Švýcarkám mělo jít i bez Karolíny Muchové, Markéty Vondroušové, Barbory Krejčíkové či Kateřiny Siniakové.

„Musíme pracovat s mladými. Jsou skvělé, tak proč bychom s nimi nepracovali a nenaučili je, že reprezentovat je za mě to nejlepší, co se mi v kariéře stalo. Čerpám z toho do dneška. Věci, které se mi děly ve Fed Cupu, mi pomohly i do kariéry,“ vyprávěla hráčka, která na kurtu bojovala do roztrhání těla a pokaždé ukazovala silné emoce. Což si jako kapitánka nebude moct dovolit.

„Na lavičce se musím nějakým způsobem krotit. Když budou emoce pozitivní, tak je ukážu. Pokud budou negativní, tak si asi budu dělat záděry…“