České tenisové finále plné slz. Plakaly Siniaková i Bouzková. Nebylo to fér, má jasno šampionka

Něco takového se ve světě ženského tenisu jen tak nevidí. Finálová bitva na turnaji v čínském Nan-čchangu nabídla více než tři a půl hodiny trvající ryze český souboj mezi Marií Bouzkovou a Kateřinou Siniakovou. A boj o titul přinesl opravdu vše, co si může tenisový fanoušek přát. Nečekané zvraty, nádherné výměny, zahozené mečboly a emoce na obou stranách.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Kateřina Siniaková vybojovala titul na turnaji v Nan-čchangu. Otočila finále proti Marii BouzkovéVideo: sntv

V roli žebříčkové favoritky šla do finálové bitvy Marie Bouzková, které patří 29. příčka. Jak rodačka z Prahy, tak její soupeřka Kateřina Siniaková neztratily během turnaje ani set a bylo jasné, že ve finále se odehraje pořádná bitva.

Utkání však mnohem lépe začala Marie Bouzková, která svou o dva roky starší soupeřku smetla v prvním setu z kurtu jednoznačně 6:1. Neuvěřitelná bitva se však rozpoutala v sadě druhé. Velmi důležitý moment přišel za stavu 3:2 pro Bouzkovou, kdy si hradecká rodačka se slzami v očích vyžádala ošetření.

Za stavu 5:3 přišel první kritický moment zápasu, kdy měla Bouzková první mečbol, ten však nevyužila a set po neuvěřitelných sto minutách hry ovládla v tiebreaku její soupeřka.

Drama vrcholilo ve třetí sadě, kdy hned dvakrát za stavu 5:3 a 40:15 při vlastním servisu byla Bouzková jediný míček od svého druhého turnajového triumfu v kariéře, opět se však po úspěchu natahovala marně. I tady musela rozhodnout zkrácená hra, set trvající tentokrát „jen“ 81 minut získala opět Siniaková a mohla tak slavit pátý singlový titul.

Hodně emotivní byly i pozápasové minuty. Bouzková se slzami v očích objala svou krajanku u sítě, emoce ji však přemohly i při slavnostním ceremoniálu, což potvrdila i její slova. „Nevím, jestli dokážu mluvit. Katka odehrála skvělý zápas, bojovala až do konce. Byla to definice tenisové bitvy. Bolí mě to, ale tobě gratuluji. Nezbývá mi nic jiného než pokračovat v tvrdé práci a být příští rok ještě silnější.“

Kateřina Siniaková se raduje po vítězném míči

Nejinak na tom byla nová šampionka čínského podniku. „Hodně jsem si to tu užila. Poslední dva týdny byly úžasné. Nečekala jsem to a mám z toho radost,“ řekla Siniaková v rozhovoru na kurtu. „Gratuluju také Marii. Byl to velmi těžký zápas a je opravdu smutné, že mohla vyhrát jen jedna z nás. Nebylo to fér,“ doplnila.

Marie Bouzková je po finálové účasti na 34. místě, Siniaková o dvanáct příček níže.

5 : 7, 1 : 6 Vondroušová - Andrejevová 5 : 7, 1 : 6 konec
20240428T16 : 05:00+0200