Hlavní obsah

Kapitán australských tenistů Hewitt se odvolá proti zákazu činnosti

Bývalá světová jednička Lleyton Hewitt nesouhlasí se zákazem činnosti, který dostal coby kapitán australských tenistů za incident při loňském daviscupovém zápase. Před utkáním druhého kola proti Belgii v Sydney novinářům řekl, že s právníky chystá odvolání. Trest na dva týdny, s platností až po duelu s Belgičany, mu udělila Jednotka pro bezúhonnost tenisu ITIA, stejně jako pokutu 17.000 eur (asi 414 tisíc korun).

Foto: Profimedia.cz

Kapitán australského týmu Lleyton Hewitt

Článek

Čtyřiačtyřicetiletý Hewitt loni v listopadu po semifinále Davis Cupu proti Itálii v Málaze údajně strčil do zaměstnance antidopingové agentury, předtím se dostal s šedesátiletým mužem do konfliktu. Bývalý tenista a dvojnásobný grandslamový šampion to popřel a tvrdí, že se jen bránil.

„Jsem vážně zklamaný z toho rozhodnutí celkově a také z celého procesu i nedostatku informací, které byly zveřejněny. Se svými právníky se odvoláme. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekl Hewitt v Sydney při přípravě na duel s belgickým týmem. Vítěz souboje postoupí do listopadového osmičlenného finále. Hewittova suspendace má začít platit až od 24. září.

Související témata: