Hlavní obsah

Fanoušci se bouří! Halepová dostala za vítězství v Římě o 10 eur méně než Djokovič

22. 9. 2020 13:10

Tenisoví fanoušci na sociálních sítích se bouří proti tomu, že Novak Djokovič dostal za pondělní triumf na turnaji v Římě o zanedbatelných 10 eur víc než vítězka ženské dvouhry Simona Halepová. Mnozí to označili za směšný rozdíl, kterým podle něj chtějí někteří lidé demonstrovat převahu mužů nad ženami.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Karolína Plíšková finále v Římě nedohrála. Vítězkou je Rumunka Simona HalepováVideo: sntv

 
Článek

Djokovič coby vítěz mužské části turnaje dostal 205 200 eur. Halepová po finálové výhře nad obhájkyní titulu Karolínou Plíškovou, jež musela kvůli zranění vzdát, inkasovala 205 190 eur.

Agentura Reuters uvádí, že tento rozdíl označili někteří tenisoví fanoušci za ubohý. "Lidé, kteří dělají rozdíl v platech na centy, jsou misogyni. Tečka," napsal jeden z uživatelů twitteru. "Pokud tak strašně potřebují těch 10 eur, aby si dokázali své mužství, tak ať si je teda vezmou," napsal další.

Ačkoli například organizátoři grandslamů dávají vítězům dvouhry žen a mužů stejné odměny, ostatní společné turnaje mívají vzhledem k jiným kategoriím turnajů na ATP a WTA Tour dotaci různou. Loni dostal Rafael Nadal za vítězství v Římě 958 055 eur, což bylo téměř o polovinu víc, než inkasovala Plíšková. Kvůli důsledkům pandemie koronaviru, jež si vynutila přeložení Internazionali d'Italia z května na září, se také snížila celková dotace turnaje.

Reklama

Sdílejte článek