Hlavní obsah

Fed Cup se bude hrát znovu v Brně, Davis Cup v Ostravě-Porubě

10. 11. 2008 13:50

České tenistky vstoupí do elitní Světové skupiny I Fed Cupu zápasem se Španělskem na brněnském Výstavišti. Utkání prvního kola Davisova poháru mezi Českou republikou a Francií se bude hrát v hale v Ostravě-Porubě. Pořadatelé to oznámili na pondělní tiskové konferenci v Brně.

Článek

Jako první do týmových soutěží zasáhnou svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály, které stejně jako v loňském utkání se Slovenskem budou bojovat o vítězství v jihomoravské metropoli.

Kapitán hodnotí šance na úspěch v zápase, který se uskuteční 7. a 8. února 2009, optimisticky. "Věřím, že postoupíme, a ve druhém kole máme výhodu toho, že bychom se střetli s USA doma. Takže je tam vyhlídka na postup do finále," řekl novinářům.

Nominaci bude tvořit během grandslamového Australian Open. Otazník se vznáší nad případným návratem české jedničky Nicole Vaidišové, která letos na neurčito přerušila fedcupovou kariéru.

Změna termínu zkomplikovala situaci

První kolo Davisova poháru se netradičně uskuteční v porubské hale pro 5000 fanoušků. Pořadatelům při volbě dějiště zkomplikovala situaci změna termínu z února na začátek března, zápas s Francií je na programu od 6. do 8. března.

V té době se však hraje čtvrtfinále play-off hokejové extraligy. Ze hry tudíž vypadly hokejové arény v Ostravě, Praze nebo Liberci, které v minulosti Davisův pohár hostily.

Nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, který nedávno přestal být trenérem české jedničky Tomáše Berdycha, má jasno o pilířích sestavy. "Bez Berdycha se Štěpánkem do dvouher se hrát nedá. V hledáčku mám šest tenistů. Hrací povrch budeme teprve konzultovat," poznamenal.

Jediným důvodem ukončení Navrátilovy spolupráce s Berdychem byla podle kouče únava z cestování. "Spolupracovali jsme osm sezon. Cestování jsem si užil dosytosti. Je mi jednapadesát let a už toužím po domově," tvrdil Navrátil.

Také prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka vzhlíží k nové sezoně s optimismem. "Statisticky jsme si užili tolik smůly, že se už nepříznivá bilance musí otočit. V Davisově poháru není mezi šestnácti nejlepšími týmy žádný slabý soupeř. Ale také každé z těchto šestnácti družstev je k poražení," prohlásil Kaderka.

Reklama

Sdílejte článek