Herbert - Nišikori 7:5, 6:4Finalista Nišikori skončil v Monte Carlu už ve druhém kole, Nadal nezaváhal

Japonský tenista Kei Nišikori loňskou finálovou účast na antukovém turnaji v Monte Carlu nezopakuje. Šestý hráč světového žebříčku v dnešním zápase druhého kola nečekaně prohrál 5:7 a 4:6 s Pierrem-Huguesem Herbertem z Francie. Naopak obhájce titulu Španěl Rafael Nadal v letošním premiérovém duelu na oblíbené antuce hladce porazil krajana Roberta Bautistu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Nišikori vypadl v Monte Carlu už ve druhém koleVideo: sntv

Do osmifinále bez problémů prošel také třetí hráč světa Alexander Zverev z Německa, který si s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem poradil 6:1 a 6:4.

Nišikori, který před rokem ve finále prohrál s jedenáctinásobným vítězem turnaje Nadalem, v zápase s Herbertem nevyužil ani jeden z deseti brejkbolů. Naopak soupeři k třetímu vítězství nad některým z hráčů elitní desítky světového pořadí stačily tři nabídnuté brejky, z nichž využil po jednom v každém setu.

Druhý nasazený Nadal povolil Bautistovi v každém setu jediný game. Další překážkou v cestě za čtvrtým titulem z Monte Carla v řadě mu bude Bulhar Grigor Dimitrov. Herbert se v dalším kole utká s devátým nasazeným Bornou Čoričem z Chorvatska.

Soupeře pro další kolo zná i světová jednička Novak Djokovič. Dvojnásobný srbský šampion se o postup do čtvrtfinále utká s Američanem Taylorem Harrym Fritzem.