Hlavní obsah

Famózní jízda šampionky! Dva kanárky soupeřce, navíc podruhé během měsíce

3. 6. 2023 16:31

To je jízda! Ženská tenisová jednička Iga Šwiateková neměla s čínskou soupeřkou Wang Sin-jü slitování a za dvaapadesát minut jí nadělila rovnou dva kanáry. Nasazená jednička a obhájkyně trofeje z Roland Garros potvrdila roli velké favoritky, že si ale čínská soupeřka ani neškrtne a nezíská ani jednu hru, bylo překvapením. Dosud totiž v Paříži neztratila ani set.

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Světová jednička Iga Swiateková si vychutnává potlesk fanoušků.

Článek

Šwiateková kosí na antuce nemilosrdně jednu soupeřku za druhou. Po skalpech Španělky Buscaové a Američanky Liuové, se nemazlila ani s 80. hráčkou světového žebříčku Číňankou Wang Sin-jü. Její cesta druhým grandslamým turnajem sezony skončila potupou.

Jednadvacetiletá hráčka nedokázala uhrát ani jednu hru, dohromady si připsala pouhých 17 získaných bodů a během dvou setů se nedostala k jedinému brejkbolu. Po žalostném výkonu a dvou kanárech se tak musela do útrob slavného centrálního kurtu Philippea-Chatriera pakovat již po necelé hodině hry. V tu dobu si soupeřka vychutnávala potlesk obecenstva, které ocenilo její další fantastický výkon.

A bylo čemu tleskat. Teprve dvaadvacetiletá Polka totiž i třetí soupeřce na French Open nadělila minimálně jednoho kanára a mohla se radovat z postupu do osmifinále antukového turnaje, který opanovala v letech 2020 a 2022. Její další soupeřkou bude Ukrajinka Curenková.

Famózní jízdu polské šampionky pochopitelně monitorují i média. „Iga hrála ve velmi vysoké rychlosti, díky které deklasovala soupeřku," píše web Z kortu a připomíná, že se jedná už o druhý letošní počin, kdy Šwiateková soupeřce nedovolila získat ani jednu hru. Poprvé se to povedlo před necelým měsícem na turnaji v Římě proti Rusce Anastasiji Pavljučenkovové.

Některé sociální sítě pro změnu uvádějí, že se pro nezastavitelnou Šwiatekovou jednalo již o 21 vítězství z posledních 22 zápasů v Paříži. Dohromady na Roland Garros vylepšila svou kariérní bilanci na 24 výher a dvě porážky.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články