Hlavní obsah

Krejčíková se špičkovala s Hingisovou. Česká jednička je v pohodě a namotivovaná

Marek BurkertSport.czPrávo
3. 11. 2021 19:46

Vítězky berou vše. Čtvrteční střet českých tenistek se Švýcarkami určí postupujícího do semifinále Billie Jean King Cupu ze skupiny D. Domácí jednička Barbora Krejčíková se po potížích s lýtkem dala rychle dohromady a po středečním odpoledním tréninku se lehce špičkovala s mentorkou soupeřek Martinou Hingisovou. „Teď mám díky tomu motivaci navíc,“ vyprávěla s úsměvem trojka světového žebříčku.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Barbora Krejčíková v utkání s Angelique Kerberovou z Německa.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Článek

Vypadáte v pohodě. Noha nebolí?

Trénink byl dobrý, nálada je dobrá, všechno dobrý. Těším se na zápas proti Švýcarsku, který je tak trochu derbíčko, a na odvetu s Belindou. Tak hlavně doufám, že se na to dobře vyspím.

Co si vybavíte ze zápasu s Bencicovou na tokijské olympiádě?

Tam to bylo těžký. Belinda se dostala do obrovské formy a vyhrála celou olympiádu. Prostě se jí to tam sešlo, ale věřím, že tady doma s českými fanoušky se to zase sejde mně.

Bolelo mě lýtko, přiznala Barbora Krejčíková. Nemám se za co stydět, nechala jsem tam všechnoVideo: Sport.cz

Co na ni platí?

Hraje míče brzy po dopadu, takže čekám, že to bude hodně rychlé. Musím držet.

Jste ráda, že z pondělka už jste si trochu zvykla na prostředí O2 areny, byť zápas s Kerberovou nedopadl dobře?

Mně se ta atmosféra hrozně líbila. Jak jsem byla na lavičce, tak jsem věděla, do čeho jdu. A je jen škoda, že to nevyšlo. Kdyby dva míče v těch rozhodujících gamech dopadly nějak jinak, tak jsem mohla i vyhrát a měla jsem tu premiéru sladší. Ale za mě dobrý, já si to teda moc užívám. Jsem ráda, že tu hraju.

Před zápasem s Němkami jste se motivovala filmem Zátopek. Máte přichystáno něco dalšího?

Máme něco? (ptá se mluvčího týmu Karla Tejkala). Aha, tak bude ještě dokument o Zátopkovi. Další inspirativní filmový večer.

Neskutečná čtyřhra. Rozhodlo, že jsme byly pozitivní a šly si pro každý míč, říká Lucie HradeckáVideo: Sport.cz

Pokud byste s týmem vybojovala postup až do sobotního finále, tak vás před odletem na Turnaj mistryň čekají ještě tři těžké dvouhry. Jste připravená?

Těžký je to vždycky, ale pohání mě, že hraju doma za Česko. O to je to větší motivace, vždycky jsem si to strašně přála. A hrát později večer jako v pondělí mi extra nevadí. I když končit ve dvě ve tři ráno asi není pro tělo optimální. Určitě budu radši, když se dohraje do jedenácti.

Porazí české tenistky v Billy Jean Cupu Švýcarky?
ano
75,9 %
ne
24,1 %
Celkem hlasovalo 4574 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.