Kvitová v nesnázích: Tělo neposlechlo hlavu. Je mi jí líto, soucítí soupeřka

Zdálo se, že se opět rozehrává do parádní formy. Minulý týden Petru Kvitovou na tisícovém turnaji v Miami zastavila až ve čtvrtfinále pozdější vítězka a nová světová jednička Iga Šwiateková. Jenže na antuce v Charlestonu přišla nepříjemná rána, když musela vzdát za stavu 6:7 a 2:3 Polce Magdaleně Frechové.

Česká tenistka Petra Kvitová.

Ve druhém setu, stejně jako v tom prvním, šla do vedení 2:0. Poté co Polka snížila si vyžádala Kvitová na konzultaci fyzioterapeutku kvůli potížím s levou nohou. Následně prohrála další dva gamy a na ošetření už ani nedošlo, protože česká lvice zápas vzdala.

„Opravdu jsem chtěla ten zápas dohrát a bojovat až do konce. Bohužel moje tělo s mojí hlavou nesouhlasilo," napsala dvojnásobná wimbledonská šampionka na svůj instagramový účet.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petra Kvitova (@petra.kvitova)

Podrobněji se ale o svých problémech a možných dalších následcích nerozepisovala.

Svojí indispozicí ale pomohla 24leté Polce k životnímu úspěchu. 87. hráčka žebříčku vůbec poprvé v životě vyřadila hráčku z elitní padesátky.

„Pořád se z toho třesu. Samozřejmě jsem nechtěla vyhrát tímhle způsobem," říkala Frechová po utkání.

Je mi jí (Kvitové) opravdu moc líto, ale tohle je moje největší výhra kariéry. Byla jsem hrozně nervózní, obzvlášť za stavu 0:2 ve druhém setu. Věděla jsem, že musím zabrat a pořád ji tlačit," dodala.

Frechová se v dalším kole utká s Estonkou Kaiou Kanepiovou.