Hlavní obsah

Kyrgios to schytal za výsměch Federerově dojemné rozlučce. Utahoval si i z Nadala

28. 9. 2022 9:04

Výjimečně se letos prestižního Laver Cupu nezúčastnil a bez něj nakonec slavil Tým světa premiérovou výhru. Kontroverzní australský tenista Nick Kyrgios se z londýnské zastávky exhibičního tenisového klání omluvil z rodinných důvodů, ale přesto se dokázal v souvislosti s turnajem dostat do centra pozornosti.

Foto: Andrew Boyers, Reuters

Dojatý Roger Federer na Laver Cupu při rozlučce s kariérou.

Článek

Více než celkový triumf Týmu světa zaujala v Londýně dojemná rozlučka jednoho z nejlepších tenistů všech dob Rogera Federera, jenž svoji řeč k fanouškům, v níž dával sbohem své skvělé kariéře, emočně úplně neustál a rozplakal se. Tíha okamžiku dolehla i na jeho velkého rivala a spoluhráče z týmu Evropy Rafaela Nadala.

Právě na tuto scénu upozornil zmíněný Kyrgios, který zdůraznil to, jak výrazně si lišily výrazy právě Nadala a dalšího tenisového velikána Novaka Djokoviče, kteří se mimo jiné přetahují o pozici historicky nejlepšího hráče na grandslamových turnajích co do počtu titulů. Zatímco Nadal se bránil slzám, vedle stojící Djokovič měl na tváři lišácký úsměv.

Instagramový příspěvek Nicka Kyrgiose vzbudil velký rozruch.

„Novak ví, že šance na zisk grandslamových titulů se teď lepší. Rafa je otřesený," napsal s vloženým smajlíkem ve svém story na Instagramu, které nazval „Sbohem, králi". Za svůj vtípek schytal na sítích hodně ostrých slov. Spoustě fanoušků přišel jako nevkusný, vzhledem k tomu, jaká legenda se loučila.

Kyrgios tak znovu trochu oživil i vzpomínky na zlou krev, která dříve mezi Kyrgiosem a Djokovičem panovala. A to i kvůli různým postojům k očkování.

Australan se však v poslední době se Srbem udobřil, zastával se ho i v době, kdy byl na začátku roku před startem Australian Open zadržen v Melbourne a následně deportován ze země kvůli problémům s vízy a nesrovnalostem kolem výjimky z očkování.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •