Hlavní obsah

Murray - Kyrgios 7:6, 6:2 Murray opět řádí, ve Stuttgartu si zahraje o titul. Kyrgiose fanoušci vypískali

11. 6. 2022 20:21

Britský tenista Andy Murray si na trávě ve Stuttgartu zahraje 70. finále na okruhu ATP v kariéře. Bývalý první hráč světového žebříčku vyřadil v semifinále australského bouřliváka Nicka Kyrgiose 7:6, 6:2 a o devátý titul na travnatém povrchu si zahraje s Italem Matteem Berrettinim. Naposledy na zeleném pažitu triumfoval v roce 2016, kdy získal druhou wimbledonskou trofej.

Foto: Weller Tom, ČTK

Andy Murray si zahraje ve Stuttgartu o titulFoto: Weller Tom, ČTK

Článek

Pětatřicetiletý Murray, jenž se snaží o návrat mezi elitu po opakovaných operacích kyčle, zdolal Kyrgiose v úvodním vyrovnaném setu až v tie-breaku. Australan jeho závěr pokazil a vzteky pak rozmlátil raketu. Od rozhodčího si vysloužil trestný fiftýn a rozbouřené emoce už se mu pak nepodařilo zklidnit.

Ve druhém setu se Kyrgios neustále pouštěl do diskusí s rozhodčím, za vulgaritu směrem do publika dostal další trest a poté chvíli odmítal pokračovat ve hře. K dohrání zápasu ho přesvědčil až supervizor turnaje, duel ale dotáhl bez potřebného nasazení a diváci, které v úvodním setu bavil údery mezi nohama či podáním spodem, ho na odchodu do šaten vypískali.

"Už je to dlouho, co jsem si zahrál finále na trávě. Měl jsem hodně vzestupů a pádů, ale dál jsem dřel a konečně jsem se dostal do dalšího," řekl na kurtu Murray, jenž už si letos zahrál finále na lednovém turnaji v Sydney. "Tie-break jsem odehrál spolehlivěji. Ve druhém už byl Nick hodně frustrovaný a dost mi to usnadnil," dodal Skot, jenž bude usilovat o 47. titul. Naposledy triumfoval v roce 2019 v Antverpách.

Druhý nasazený Berrettini se letos dostal do finále poprvé. Ital porazil domácího Oscara Otteho dvakrát 7:6.

Turnaj mužů ve Stuttgartu (tráva, dotace 769.645 eur):
Dvouhra - semifinále:
Berrettini (2-It.) - Otte (Něm.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:5)
A. Murray (Brit.) - Kyrgios (Austr.) 7:6 (7:5), 6:2.

Reklama

Sdílejte článek
O2 TV Sport 6 : 3, 6 : 2 Kvitová - Ostapenková 6 : 3, 6 : 2 konec
20220625T13 : 30:00+0200
Kvitová vs. Ostapenková
Kvitová vs. Ostapenková
Kvitová
Ostapenková
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •