Hlavní obsah

Zraněný Nadal a Wimbledon? Strýc španělské legendy má jasno

11. 6. 2022 16:16

Španělský tenista Rafael Nadal nebude podle svého strýce navzdory chronickým problémům s chodidlem chybět na letošním Wimbledonu. Majitel rekordních 22 grandslamových titulů podstoupil po historickém 14. triumfu na Roland Garros intenzivní léčbu a podle Toniho Nadala zahájí v pondělí na Mallorce přípravu na trávě.

Foto: Michel Euler, ČTK/AP

Rafael Nadal v akci během finále French OpenFoto: Michel Euler, ČTK/AP

Článek

"Ano, bude hrát ve Wimbledonu," řekl Toni Nadal na turnaji ve Stuttgartu. "Jsem si jistý, že když bude mít sebemenší možnost, bude ve Wimbledonu hrát," dodal.

Nadala, jenž letos ovládl oba dosavadní grandslamy, trápí tzv. Müller-Weissův syndrom, degenerativní porucha způsobující bolestivé problémy s kostí ve střední části chodidla. Tenista absolvoval Roland Garros pod injekcemi a znovu takovou zkušenost opakovat nechce.

Dva dny po turnaji absolvoval v Barceloně pulzní radiofrekvenční terapii, která postižené nervy znecitlivěla. Podle Toniho Nadala se nyní jeho synovec cítí mnohem lépe a je se svým stavem velice spokojený. Nevylučuje ani, že terapii podstoupí ještě jednou. Třetí grandslam sezony na londýnské trávě začne 27. června.

Reklama

Sdílejte článek