Hlavní obsah

Murray proti Čechům nenastoupí. Cítí, že si nominaci do Davis Cupu nezaslouží

13. 10. 2021 13:45

Bývalý první tenista světového žebříčku Andy Murray vynechá blížící se Davisův pohár, v jehož základní skupině Velká Británie narazí i na českou reprezentaci. Vítěz tří grandslamů uvedl, že si nominaci nezaslouží.

Foto: Mark J. Terrill, ČTK/AP

Andy Murray Davis Cup vynechá.Foto: Mark J. Terrill, ČTK/AP

Článek

"Vždycky jsem Davisovu poháru hodně obětoval, někdy to bylo i na úkor vlastního zdraví," řekl Murray v rozhovoru pro BBC po vyřazení ve třetím kole nynějšího turnaje v Indian Wells.

"Když jsem ho hrál naposledy v roce 2019, dostával jsem se z toho kvůli pozdnímu konci až do září," přidal Murray, který po vleklých potížích s kyčlemi a opakovaných operacích je až na 121. místě pořadí ATP.

"Před novou sezonou si potřebuji odpočinout a také chci strávit co nejvíc času s rodinou, protože jsem byl od nich dlouho pryč a začátkem roku zase budu, protože letím do Austrálie. Proto nebudu hrát," dodal.

Čtyřiatřicetiletý Murray je navíc přesvědčený, že si nominaci do daviscupového týmu nezaslouží. Nic na tom nezměnily ani zlepšené výsledky v poslední době, když koncem září poprvé po dvou letech došel na okruhu ATP do čtvrtfinále.

"Nebylo by to správné. Samozřejmě záleží na Leonovi (kapitán britského týmu Smith), ale Cam (Norrie) a Dan (Evans) prožívají skvělou sezonu, Liam Broady je na hraně světové stovky a máme i dobrý deblový tým," prohlásil.

Britský výběr vstoupí do základní skupiny Davisova poháru v Innsbrucku 27. listopadu zápasem s Francií, proti české reprezentaci nastoupí o den později. Turnaj skončí finálovým zápasem 5. prosince v Madridu.

Reklama

Sdílejte článek