L. Fruhvirtová - Azarenková 6:2, 3:0 skrečNa Fruhvirtové v Miami ztroskotala i Azarenková, v osmifinále nechybí ani Kvitová

Obrovské překvapení na turnaji v Miami! Šestnáctiletá česká tenistka Linda Fruhvirtová je v osmifinále, když její soupeřka a bývalá světová jednička Viktoria Azarenková nedělní zápas za stavu 6:2 a 3:0 pro Češku vzdala. O postup do čtvrtfinále si Fruhvirtová zahraje s Paulou Badosaovou ze Španělska. Dařilo se i Petře Kvitové, která si poradila s Američankou Lauren Davisovou 7:5, 6:1 a čeká ji Ruska Veronika Kuděrmětovová.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih zápasu Lindy Fruhvirtové s Victorií Azarenkovou v MiamiVideo: sntv

Fruhvirtová v utkání proti dvojnásobné grandslamové vítězce vyhrála první set 6:2 a ve druhé sadě se rychle ujala vedení 3:0. Trojnásobná šampionka z Miami Azarenková poté nečekaně zápas skrečovala a odešla z kurtu.

"Viděla jsem, že nehraje svůj nejlepší tenis," řekla Fruhvirtová v televizním rozhovoru. "Ale takhle jsem vyhrát nechtěla. Když jsem vyrůstala, tak jsem ji sledovala a vzhlížela k ní. Doufám, že bude brzy v pořádku," dodala.

Fruhvirtová už v Miami vyřadila čtyřiadvacátou hráčku pořadí WTA Elise Mertensovou z Belgie. O postup do čtvrtfinále si zahraje se světovou šestkou Paulou Badosaovou ze Španělska.

Kvitová se ve druhé sadě rozjela

Kvitová na postup do třetího kola potřebovala v pátečním duelu s Francouzkou Burelovou tři sety, zápas s 94. hráčkou světa Davisovou ale zvládla o poznání lépe. V prvním setu sice ztratila třikrát podání, sama ale dokázala soupeřce vzít servis čtyřikrát a za 55 minut měla úvodní sadu v kapse.

Ve druhém setu pak už světová dvaatřicítka na kurtu dominovala a za 28 minut povolila Američance jedinou hru. Davisová tak přišla o solidní bilanci v Miami, včetně kvalifikace dokázala vyhrát čtyři zápasy, ve kterých neztratila ani set. S Kvitovou má po dnešku negativní bilanci 0:2, první vzájemný duel prohrála před šesti lety na turnaji v Lucemburku.

Statistika zápasu Kvitové s Davisovou

V mužském turnaji odvrátil Ital Jannik Sinner proti Španělovi Pablu Carreňovi pět mečbolů a vyhrál 5:7, 7:5, 7:5. V osmifinále se devátý nasazený Sinner utká s Australanem Nickem Kyrgiosem.

Výrazně hladší postup slavil Němec Alexander Zverev. Turnajová dvojka zdolala Američana Mackenzieho McDonalda dvakrát 6:2 a o čtvrtfinále se utká s Australanem Thanasim Kokkinakisem.