Hlavní obsah

Pcheng Šuaj se objevila na dalším videu, na turnaji rozdává autogramy

21. 11. 2021 10:09Aktualizováno 21. 11. 2021 16:40

V čínských médiích se objevilo další video s tenistkou Pcheng Šuaj, o jejíž osud panují obavy, poté co na začátku listopadu zveřejnila, že se stala obětí sexuálního napadení někdejším vicepremiérem. Bývalá světová jednička ve čtyřhře na záběrech z mládežnického turnaje v Pekingu mává u kurtu divákům a rozdává jim autogramy.

Foto: Kim Hong-ji, Reuters

Pcheng Šuaj na grandslamovém Australian Open.Foto: Kim Hong-ji, Reuters

Článek

Video v neděli na twitter umístil šéfredaktor stranického listu Global Times, který o den dříve napsal, že Pcheng Šuaj je v pořádku a brzy se objeví na veřejnosti. Obavy to ale zjevně nerozptýlilo.

Prezident mezinárodní tenisové federace ITF Dave Haggerty označil video za pozitivní krok. "Přesto budeme nadále požadovat, aby nám sama Pcheng Šuaj potvrdila, že je v pořádku a v bezpečí," uvedl v prohlášení.

Jeden z diskutujících se dotázal, proč tedy hráčku nenechají promluvit, jiný zase navrhoval, aby její rodiče uspořádali tiskovou konferenci. Podle agentury AP však jiné podobné komentáře ze sociálních sítí mizí už záhy po zveřejnění.

Čínští představitelé aféru oficiálně nekomentovali. Ženská tenisová organizace WTA v minulých dnech pohrozila zrušením všech turnajů v Číně, podporu dvojnásobné grandslamové deblové vítězce vyjádřily také hvězdy jako Novak Djokovič nebo Serena Williamsová. "Jsou to znepokojivé zprávy, ale důležité je, že tenisová rodina je jednotná a za Pcheng Šuaj stojí. Snad je v pořádku," prohlásil Roger Federer.

Reklama

Sdílejte článek