Hlavní obsah

Pohyb kolem Plíškové. Manažer Hrdlička hlásí novinku v týmu

9. 8. 2021 13:12

Tenistku Karolínu Plíškovou bude po kondiční stránce nově připravovat chorvatský kouč Marino Basič. V týmu české jedničky nahradil krajana Azuze Simčiče, s kterým Plíšková spolupracovala od roku 2017. Jak uvedl v tiskové zprávě tenistčin manažer Michal Hrdlička, změnu inicioval hlavní trenér české tenistky Sascha Bajin.

Foto: Mike Segar, Reuters

Karolína Plíšková v olympijském osmifinále.Foto: Mike Segar, Reuters

Článek

Basič dříve připravoval další přední tenisty Kanaďana Milose Raonice, Chorvata Bornu Čoriče a naposledy Ukrajinku Dajanu Jastremskou. V péči měl ale například i veslaře Martina a Valenta Sinkovičovy, chorvatskou bratrskou dvojici olympijských vítězů z Ria de Janeiro a Tokia. S Plíškovou zahájil Basič spolupráci po skončení olympijského turnaje a před americkým turné, první turnaj společně absolvují v Montrealu v přípravě na grandslamové US Open.

"Rozloučení se Zulem (Simčičem) bylo hodně těžké. Je to skvělý chlap s věčně dobrou náladou, zůstáváme velmi dobrými přáteli. Kája i díky němu byla dlouhé měsíce ve skvělé formě a náročný turnajový program zvládala bez zdravotních problémů. Dostal nyní nabídku být trenérem v naší tenisové akademii," uvedl Hrdlička.

Foto: Instagram Marino Basic

Nový kondiční trenér Karolíny Plíškové Marino BasičFoto: Instagram Marino Basic

Reklama