Rubljov byl v Dubaji za nadávky rozhodčímu diskvalifikován, ve finále je Bublik

Tenista Alexander Bublik postoupil do finále turnaje v Dubaji poté, co byl Andrej Rubljov kvůli nadávkám čárovému rozhodčímu za stavu 5:6 ve třetím setu diskvalifikován. Druhého nasazeného ruského hráče, jenž je vznětlivým chováním na kurtu proslulý, supervizor vyloučil za nesportovní chování. Soupeřem finalisty z Kazachstánu bude Francouz Ugo Humbert po výhře 7:5 a 6:3 nad nejvýše nasazeným Rusem Daniilem Medveděvem.

Andrej Rubljov byl kvůli nadávkám diskvalifikován

Rubljov, který ve třetím setu promarnil vedení 4:2, se po poslední výměně jedenáctého gamu osopil na čárového rozhodčího, protože míček byl podle jeho názoru v autu. Sudímu křičel z blízka přímo do obličeje, podle supervizora turnaje mu v ruštině vulgárně nadával.

To sice Rubljov popíral, diskvalifikaci, po níž přijde o všechny body a prémie z turnaje, ale neodvrátil. Za pokračování zápasu, v němž se na rozhodčí rozčilovali oba hráči, se přimlouval i Bublik, jenž do semifinále postoupil po skreči Jiřího Lehečky.

Sedmý nasazený reprezentant Kazachstánu prohrál první set v tie-breaku, druhý stejným způsobem získal. Ve třetím setu měl Rubljov v dalším gamu podávat a mohl zápas ještě dotáhnout do rozhodujícího tie-breaku.

Humbert připravil Medveděva o šanci obhájit dubajský titul a pokusí se uspět i ve svém šestém finále na okruhu ATP. Francouzský tenista odvrátil sedm z osmi brejkbolů a během téměř dvouhodinového semifinále předvedl 31 vítězných míčků.