Kudla - Ťün-čcheng 6:7 (3:7), 7:5, 6:4Šestnáctiletý čínský tenista vypadl v Miami až po tříhodinovém boji

Šestnáctiletý čínský tenista Šang Ťün-čcheng potrápil na turnaji v Miami v prvním kole domácího Denise Kudlu. Ukrajinský rodák s americkým pasem porazil 441. hráče světového žebříčku 6:7, 7:5, 6:4 až po téměř třech hodinách.

Finský tenista Emil Ruusuvuori na turnaji v Miami. Ilustrační foto

Šang Ťün-čcheng startoval na prestižním turnaji na divokou kartu. Předtím se představil také v Indian Wells, kde prošel kvalifikací, ale hlavní soutěž pro něj skončila rovněž v prvním kole. Na premiérový úspěch na ATP Tour bývalá juniorská světová jednička stále čeká.

Po více než roce vyhrál zápas na elitním okruhu Chorvat Borna Čorič, který byl dlouho mimo hru kvůli zranění ramene a v Indian Wells vypadl v první kole. Někdejší světová dvanáctka ve středu porazila zkušeného Španěla Fernanda Verdasca 6:4, 7:5. Dalším Čoričovým soupeřem bude druhý nasazený Němec Alexander Zverev.