Muguruzaová - S. Williamsová 6:2, 6:2Sestry Williamsovy překvapivě skončily na French Open

Paříž

Světová jednička a obhájkyně loňského triumfu Serena Williamsová ve středu vypadla na Roland Garros nečekaně už ve 2. kole. Američkou tenistku zdolala dvakrát 6:2 Španělka Garbiňe Muguruzaová. Na pařížském grandslamu končí také Venus Williamsová, kterou vyřadila Slovenka Karolína Schmiedlová.

Světová jednička Serena Williamsová skončila na Roland Garros už ve druhém kole.

Sedmnáctinásobná grandslamová šampiónka Williamsová se proti 35. hráčce světového žebříčku Muguruzaové nebyla schopna dostat do zápasu a prohrála za 65 minut. Naposledy vypadla dříve než v osmifinále na turnajích "Velké čtyřky" před dvěma lety právě na Roland Garros, tehdy se rozloučila už v prvním kole.

"Byl to jeden z těch dnů, kdy se nic nedaří. Jsem hrozně frustrovaná. Ale takováto porážka je důvod k tomu, abych dřela ještě pětkrát víc, aby se to znovu neopakovalo," řekla po zápase dvaatřicetiletá Američanka, která v duelu zaznamenala jen osm vítězných míčů a 29 nevynucených chyb.

O dvanáct let mladší Muguruzaová se po zápase radovala z premiérového vítězství nad hráčkou z první pětky žebříčku. "S tím jsem vůbec nepočítala. Tohle je pro mne skvělý den," smála se při rozhovoru na kurtu. "Chtěla jsem hodně tlačit a řekla bych, že se mi to docela povedlo," nastínila taktiku.

Slovenka Schmiedlová zdolala Venus Williamsovou

Vyřazení Williamsové bylo dalším překvapením v úvodu letošní Paříže. Už v prvním kole vypadli šampióni z Austrálie Stan Wawrinka ze Švýcarska a Číňanka Li Na.

Několik desítek minut před Serenou prohrála i její starší sestra Venus, kterou vyřadila Slovenka Karolína Schmiedlová. Ta bude nyní soupeřkou Muguruzaové, neboť slavné americké sestry se mohly papírových předpokladů ve třetím kole utkat spolu.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 23 968 900 eur):