Hlavní obsah

Skandál! Bývalá světová jednička neudržela nervy na uzdě a na fanoušky dělala opičí gesta

Ten se zase předvedl! Ruský tenista Daniil Medveděv není úplně v optimální pohodě. Obhajobu titulu na US Open mu překazil australský bouřlivák Nick Kyrgios už v osmifinále a na prvním turnaji po tomto nezdaru si připsal porážku hned ve svém úvodním utkání s hráčem třetí stovky Stanem Wawrinkou. Ve třetím gamu třetí sady bývalá světová jednička naštvaně mrštila raketou a na bučící fanoušky začala dělat „opičí“ gesta.

Foto: Profimedia.cz

Daniil Medveděv měl problém v zápase se Stanem Wawrinkou udržet nervy na uzdě.Foto: Profimedia.cz

Článek

Abyste se dokázali udržet na vrcholu delší dobu a zvládli vyhrávat důležité zápasy, je třeba krom tenisového talentu oplývat i chladnou hlavou ve vypjatých momentech. To se ale bývalé světové jedničce Daniilu Medveděvovi během čtvrtečního duelu se švýcarským tenistou Stanem Wawrinkou úplně nepovedlo.

První sadu ztratil Rus po necelých 40 minutách poměrem 4:6, v té druhé sice zvládl tie-break a vyhrál 7:6, jenže v té třetí za stavu 0:2 zcela ztratil rozum. Nejen, že po vítězném Wawrinkově fiftýnu mrštil raketou, ale nechutnými gesty se obořil na francouzské fanoušky, kteří jeho úder vypískali.

Začal na ně ukazovat palce dolů, bučet a předvádět „opičí gesta" a naznačovat, že se publikum zřejmě dostatečně nemyje. Gesta se dala vykládat různě, avšak pozitivně rozhodně ne. „Tady to vře...Určitě si vyslouží varování rozhodčího...ach, opravdu si musí dávat pozor," řekl k situaci jeden z komentátorů zápasu.

Dav se po těchto gestech ještě více rozvášnil a trojnásobný grandslamový vítěz na druhé straně marně čekal na klid při podání. Aktuálně čtvrtý hráč žebříčku dále naznačoval publiku, že jsou blázni a od rozhodčího opravdu přišlo varování.

Wawrinka moc nechápal, co se s Rusem děje, ale situací se nenechal rozhodit. Třetí sadu vyhrál 6:3 a v Métách postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká Švéd Mikael Ymer.

Reklama

O2 TV Sport 6 : 0, 7 : 6 Parksová - Ka. Plíšková 6 : 0, 7 : 6 konec
20221004T18 : 00:00+0200
Parksová vs. Ka. Plíšková
Parksová vs. Ka. Plíšková
Parksová
Ka. Plíšková
  Rogersová - Krejčíková zítra 12 : 00
20221005T12 : 00:00+0200
Rogersová vs. Krejčíková
Rogersová vs. Krejčíková
Rogersová
Krejčíková
  Muchová - Haddad Maiaová zítra 13 : 30
20221005T13 : 30:00+0200
Muchová vs. Haddad Maiaová
Muchová vs. Haddad Maiaová
Muchová
Haddad Maiaová
  Kvitová - Badosaová zítra 18 : 00
20221005T18 : 00:00+0200
Kvitová vs. Badosaová
Kvitová vs. Badosaová
Kvitová
Badosaová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •