Španělský talent může na tenisovém trůnu vystřídat Djokoviče

Carlose Alcaraze dělí už jen jedna výhra od návratu na pozici světové tenisové jedničky. Devatenáctiletý Španěl v semifinále v Indian Wells porazil Itala Jannika Sinnera 7:6, 6:3 a o titul se utká od půlnoci na pondělí SEČ s dalším bývalým prvním hráčem světa Daniilem Medveděvem, který zvítězil nad domácím Francisem Tiafoem 7:5, 7:6.

Španěl Carlos Alcaraz během duelu s Jannikem Sinnerem.

Alcaraz po návratu po zranění postoupil do finále i na třetím turnaji a bude navazovat na titul z Buenos Aires. Naposledy v Riu de Janeiro mu jedinou letošní porážku připravil Brit Cameron Norrie v repríze finálového duelu z Argentiny. Jedenáctého nasazeného Sinnera vyřadil poté, co mu v první sadě odvrátil setbol. Pokud uspěje i proti Medveděvovi, vrátí se do čela pořadí žebříčku ATP před Novaka Djokoviče, který v Indian Wells nestartuje kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru.

Sedmadvacetiletý Medveděv ale hraje ve skvělé formě a po 19. vítězství v řadě útočí už na čtvrtý letošní titul po Rotterdamu, Dauhá a Dubaji a osmnáctý celkově. Alcaraz má v kariéře sedm trofejí, v Indian Wells by to byl pro oba premiérový triumf.

V mužské čtyřhře se postaral o rekord třiačtyřicetiletý indický tenista Rohan Bopanna, který se stal nejstarším vítězem na turnaji kategorie Masters 1000. S Australanem Matthewem Ebdenem porazili ve finále nejvýše nasazený nizozemsko-britský pár Wesley Koolhof, Neal Skupski 6:3, 2:6, 10:8. Společně získali druhý titul a první v sezoně.

Někdejší třetí hráč deblového žebříčku Boppana překonal rekord bývalého deblového spoluhráče Daniela Nestora. Byl to jeho 24. titul v kariéře, ale v Indian Wells, kterému se říká pátý grandslam, byl vůbec poprvé ve finále.