Hlavní obsah

Sparta staví hvězdný tým, oporou může být i vycházející superstar

3. 12. 2020 10:41

Pro letošek je dobojováno, sezona 2020 za sebou definitivně uzavřela vrata, už nyní se však fanoušci mohou těšit na další parádní podívanou, která začíná již 12. prosince. Tenisová extraliga totiž přinese zápasy, které by Česku mohly závidět všechny velmoci. A hlavní prim by v nich měla hrát pražská Sparta.

Foto: Twitter

Sebastian Korda je v nominaci pražské SpartyFoto: Twitter

Článek

Zatím jsou to jen předběžné nominace, ale pokud se naplní, bude o špičkový tenis postaráno. Radost budou mít především v Říčanech a Prostějově, kde se extraligová klání už tradičně odehrají.

Ve hře bude šest týmů rozdělených do dvou skupin po šesti, kde každý s každým sehraje jeden zápas. Vítězové skupin postoupí do závěrečného finále.

K největším favoritům by měla patřit již zmiňovaná Sparta, která pro letošek do svého kádru nalákala taková esa jako jsou Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Marie Bouzková, Kateřina Siniaková či Kristýna Plíšková.

Extraligoví účastníci
Prostějovská skupina:
Prostějov
Přerov
Pardubice
Říčanská skupina:
I.ČLTK Praha
Sparta Praha
Oáza Říčany

Mezi muži by pak pražský tým mohli reprezentovat kometa letošní sezony a česká dvojka Tomáš Macháč, Lukáš Rosol, Michael Vrbenský, a nebo třeba vycházejí světová hvězda Sebastian Korda.

Těžký kalibr tasí tradičně silný Prostějov, který bude spoléhat na nejlepšího českého hráče Jiřího Veselého, jemuž budou krýt záda talentovaní Jiří Lehečka, Vít Kopřiva nebo Dalibor Svrčina. Mezi ženami pak především Barbora Krejčíková či vycházející české hvězdičky sestry Fruhvirtovy.

Foto: Twitter

Hotovo! Jonáš Forejtek zpečetil výhru nad Bosnou a Hercegovinou v Davis Cupu.Foto: Twitter

Velkými kandidáty na celkové prvenství bude i obhájce titulu I.ČLTK, jehož barvy budou hájit mimo jiné Jonáš Forejtek, Jan Šátral, ale především Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Tereza Martincová a Lucie Hradecká.

Na zahraniční opory naopak sázejí domácí Říčany, za které se bude rvát ruská jednička Jekatěrina Alexandrovová či Lotyška Anastasija Sevastovová.

Reklama

Sdílejte článek
  3 : 6, 2 : 6 Siniaková - Fernandezová 3 : 6, 2 : 6 konec
20220525T15 : 00:00+0200
Siniaková vs. Fernandezová
Siniaková vs. Fernandezová
Siniaková
Fernandezová
  7 : 6, 7 : 6 Muchová - Sakkariová 7 : 6, 7 : 6 konec
20220525T13 : 35:00+0200
Muchová vs. Sakkariová
Muchová vs. Sakkariová
Muchová
Sakkariová
  Skreč Bouzková - Mertensová Skreč konec
20220525T13 : 00:00+0200
Bouzková vs. Mertensová
Bouzková vs. Mertensová
Bouzková
Mertensová
  Savilleová - Kvitová dnes 19 : 30
20220525T19 : 30:00+0200
Savilleová vs. Kvitová
Savilleová vs. Kvitová
Savilleová
Kvitová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.