Hlavní obsah

Šwiateková - Pegulaová 4:6, 6:2, 6:2Šwiateková je ve finále v San Diegu, soupeřku ještě nezná

16. 10. 2022 10:22

Světová tenisová jednička Iga Šwiateková má po finálovém nezdaru v Ostravě hned po týdnu další šanci získat turnajový titul. V San Diegu prošla polská hráčka do závěrečného kola po obratu v semifinálovém duelu s domácí Jessicou Pegulaovou a vítězství 4:6, 6:2, 6:2. Soupeřku ještě nezná, utkání mezi kvalifikantkou Donnou Vekičovou z Chorvatska a Danielle Collinsovou přerušil ve třetím setu za stavu 4:2 pro americkou tenistku déšť.

Foto: Gregory Bull, ČTK/AP

Světová jednička Iga Šwiateková na turnaji v San Diegu.Foto: Gregory Bull, ČTK/AP

Článek

Šwiateková, jež před týdnem podlehla v ostravském finále Barboře Krejčíkové, svedla se čtvrtou nasazenou Pegulaovou více než dvouhodinovou bitvu. V zápase ztratila podání jen dvakrát v závěru prvního setu, kdy přišla o vedení 4:2, v dalších sadách po zhruba hodinové pauze způsobené deštěm si připsala vždy dva brejky.

"Uprostřed prvního setu jsem ztratila koncentraci a rozhodně jsem nechtěla udělat stejnou chybu znova," konstatovala jednadvacetiletá Polka. Šampionka letošních grandslamů French Open a US Open bude v devátém letošním finále usilovat o osmý titul v sezoně.

Tenisový turnaj žen v San Diegu (tvrdý povrch, dotace 757.900 dolarů)
Dvouhra - semifinále
Šwiateková (1-Pol.) - Pegulaová (4-USA) 4:6, 6:2, 6:2

Reklama

Související témata: