Tenistka Raducanuová v Soulu kvůli zranění skončila v semifinále

Vítězné tažení britské tenistky Emmy Raducanuové na turnaji v Soulu zastavilo zranění. Devatenáctiletá šampionka US Open z loňského roku vzdala v semifinále duel s Jelenou Ostapenkovou za stavu 6:4, 3:6 a 0:3. Nejvýše nasazená Lotyška se v neděli o titul utká s turnajovou dvojkou Jekatěrinou Alexandrovovou z Ruska.

Emma Raducanuová v Soulu kvůli zranění končí.

Raducanuová dosud procházela pavoukem bez ztráty setu a tři zápasy za sebou vyhrála poprvé od senzačního grandslamového triumfu v New Yorku. I do čtvrtého duelu vstoupila lépe a po zisku úvodního setu se ujala vedení i ve druhé sadě, pak se ale přihlásily svalové problémy, které ji v kariéře často brzdí. Po pauze na ošetření soupeřka vyrovnala a Raducanuová pak v rozhodující sadě vzdala.

Ostapenková i Alexandrovová budou usilovat o druhý titul v sezoně. Pětadvacetiletá Lotyška získala celkově pátou trofej letos v Dubaji, o dva roky starší Ruska slavila druhý titul kariéry na trávě v Hertogenboshi.

Tenisový turnaj žen v Soulu (tvrdý povrch, dotace 251.750 dolarů)