Erraniová - V. Williamsová 6:1, 6:0Těžká porážka Venus Williamsové na Australian Open. Djokovič se na postup nadřel

Mizerný zápas sehrála ve druhém kole Australian Open sedminásobná grandslamová šampionka Venus Williamsová, když ve druhém kole podlehla i kvůli zdravotním problémům Italce Saře Erraniové drtivě 1:6, 0:6. Na postup se nadřel Novak Djokovič, který porazil 6:3, 6:7, 7:6 a 6:3 Američana Francese Tiafoeho a postoupil do třetího kola. Klidný postup slaví Serena Williamsová, která si poradila 6:3, 6:0 s o patnáct let mladší Ninou Stojanovičovou ze Srbska.

Obrovské zklamání Venus Williamsové

Djokovič k vítězství nad 64. hráčem světa potřeboval přes tři a půl hodiny. O postupu rozhodl ve čtvrtém setu za stavu 3:3, kdy sebral Tiafoeovi podání a pak znovu za stavu 5:3. Dalším soupeřem vítěze posledních dvou ročníků Australian Open bude Taylor Fritz.

"Velmi náročný zápas. Frances bojoval a také se hrálo v nepříjemných podmínkách, protože dokud na kurt svítilo slunce, tak bylo hrozné vedro," řekl Djokovič. "Ale samozřejmě kdybych si měl vybrat, tak je lepší podobné zápasy odehrát v prvním týdnu turnaje," dodal.

Sestřih zápasu 2. kola Australian Open Djokovič - TiafoeVideo: sntv

Devětatřicetiletá Williamsová, která v minulosti Australian Open sedmkrát vyhrála, zatím v Melbourne neztratila ani set. Bývalá světová jednička udělala další krok k zisku 24. grandslamového titulu a vyrovnání rekordu Margaret Courtové. Její další soupeřkou bude Ruska Anastasia Potapovová.

Skončila naopak Serenina starší sestra Venus, která prohrála 1:6 a 0:6 se Sarou Erraniovou z Itálie. Fanoušci ji ale z kurtu vyprovodili bouřlivým potleskem, protože čtyřicetiletá sedminásobná grandslamová vítězka utkání dohrála navzdory zraněním. Od začátku hrála s bolavým kolenem a v prvním setu si vyvrkla kotník, který ji ve zbytku zápasu viditelně omezoval.

Venus Williamsová zápas dohrávala se zdravotními problémy

Bez problémů do třetího kola prošla předloňská vítězka z Melbourne Naomi Ósakaová. Trojnásobná grandslamová šampionka porazila 6:2 a 6:3 Caroline Garciaovou z Francie. Další soupeřkou třetí nasazené japonské tenistky bude Ons Džabúrová z Tuniska.

Výrazně víc se na postup nadřela světová dvojka Simona Halepová z Rumunska, která si nakonec s Australankou Aljou Tomljanovicovou poradila 4:6, 6:4 a 7:5. V rozhodující sadě dvojnásobná grandslamová vítězka a finalistka Australian Open z roku 2018 prohrávala už 2:5, k mečbolu ale soupeřku nepustila.

S turnajem se ve druhém kole rozloučil také trojnásobný grandslamový vítěz Stan Wawrinka, který skončil po pětisetové bitvě 5:7, 1:6, 6:4, 6:2 a 6:7 s Mártonem Fucsovicsem z Maďarska. Sedmnáctý nasazený tenista prohrával už 0:2 na sety, dokázal srovnat a v rozhodujícím tie-breaku vedl 6:1, pak ale za stavu 9:6 promarnil tři mečboly a vypadl.

"Mám pocit, že jsem umřel," řekl Fucsovics. "Byl to můj druhý pětisetový zápas za sebou a ještě v tom horku... Věděl jsem, že za stavu 2:0 není rozhodnuto, protože vypadal silně fyzicky i psychicky. Ale ustál jsem to a postoupil jsem," prohlásil 55. hráč světového žebříčku.