Vondroušová vyřídila Italku a je ve 3. kole US Open, dál jde i Bouzková. Končí Plíšková a Nosková

Wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová porazila na tenisovém US Open Italku Martinu Trevisanovou 6:2, 6:2 a ve 3. kole ji čeká Ruska Alexandrovová. Loňská čtvrtfinalistka Karolína Plíšková dohrála na tenisovém US Open ve 2. kole. Turnajová pětadvacítka podlehla Francouzce Claře Burelové 4:6, 2:6.  Marie Bouzková postoupila poprvé v kariéře do 3. kola US Open, Chorvatku Petru Martičovou porazila jasně 6:1, 6:2.  Linda Nosková pak do 3. kola US Open nepostoupila, když úřadující finalistce Uns Džábirové z Tuniska podlehla 6:7, 6:4, 3:6.

Česká tenistka Markéta Vondroušová si v New Yorku zahraje 3. kolo US Open.

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová vyhrála na grandslamech deváté utkání za sebou. První vzájemný duel s o pět let starší Trevisanovou zvládla za hodinu a 21 minut. Italka doplatila na 40 nevynucených chyb, rodačka ze Sokolova jich měla jen 13. Vondroušová postoupila do 3. kola US Open po pěti letech, loni turnaj v New Yorku vynechala kvůli rekonvalescenci po operaci zápěstí.

Svěřenkyně trenéra Jana Hernycha ztratila pouze jeden servis, soupeřce ho vzala pětkrát. V prvním setu to bylo dvakrát a ujala za 36 minut vedení. Na začátku druhé sady získala Vondroušová brejk hned v úvodní hře, která šla přes sedm shod a Češka v ní využila čtvrtý brejkbol. Poté vybojovala vedení 4:1 a nepovolila již žádné drama.

Jednatřicetiletá Plíšková se v utkání nemohla opřít o servis, který ztratila pětkrát. Bývalá světová jednička doplatila také na 28 nevynucených chyb, 62. hráčka světa Burelová jich nasbírala polovinu.

Finalistka turnaje z roku 2016 skončila v brzké fázi na třetím grandslamu po sobě. Během letošního Roland Garros a ve Wimbledonu vypadla Plíšková v 1. kole, více se jí dařilo na Australian Open, kde došla do čtvrtfinále. V New Yorku nenavázala na předchozí dvě čtvrtfinále.

Plíšková nezahájila zápas dobře a po dvou ztracených servisech prohrávala brzy 0:3. Česká tenistka sice dokázala vývoj otočit na 4:3, v deváté hře ale přišla znovu o podání a Burelová po 40 minutách úvodní set získala.

Ani ve druhém setu se česká tenistka nedostala do herní pohody. Od stavu 1:0 prohrála pět her za sebou a dvaadvacetiletá Francouzka dotáhla duel k vítězství. Do 3. kola US Open postoupila podruhé za sebou a příště vyzve světovou dvojku Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

Čtyřiadvacetiletá Vondroušová se pokusí získat deváté vítězství na grandslamových turnajích v řadě. V prvním kole vyřadila Korejku Han Na-le 6:3, 6:0. Trevisanová udolala po více než tříhodinovém utkání Juliu Putincevovou 0:6, 7:6, 7:6.  Obě hráčky na sebe narazí poprvé v kariéře.

Turnajová jednatřicítka Bouzková měla většinu zápasu roti Chorvatce Petře Martičové pod kontrolou, mírně si zkomplikovala jen závěr, kdy neproměnila tři mečboly. Nakonec ale duel po hodině a 19 minutách doservírovala. Jednatřicetiletou Chorvatku porazila i ve druhém vzájemném zápase.

Osmnáctiletá Nosková nenapodobila proti Džábirové letošní vítězství z turnaje v Adelaide, kde Tunisanku porazila ve třech setech. Světová pětka tentokrát předčila Češku v poměru vítězných míčů 47:30 a duel za více než dvě hodiny zvládla.

Nosková nevyužila několik nadějných příležitostí. V tiebreaku prvního setu nedotáhla vedení 5:3 a v rozhodující třetí sadě nepotvrdila za stavu 3:2 výhodu brejku. V osmé hře přišla o servis ještě jednou a Džábirová poté zakončila duel čtvrtým využitým mečbolem.