Hlavní obsah

Vondroušová chce v Paříži znovu uspět, třeba na podzim. Ale zdraví všech je na prvním místě, říká

19. 3. 2020 19:06

Loni spolu česká tenistka Markéta Vondroušová a Australanka Ashleigh Bartyová hrály finále Roland Garros. Dnes se na dálku přes půl zeměkoule shodly, že přeložení antukového grandslamu kvůli pandemii koronaviru respektují a zkusí v Paříži uspět, kdykoli k tomu dostanou příležitost.

Foto: Twitter

Markéta Vondroušová by ráda na Roland Garros znovu uspěla.Foto: Twitter

Článek

"Loni jsem na Roland Garros prožila asi nejlepší turnaj v kariéře a logicky jsem se do Paříže těšila. Přeložení je asi logickým krokem pořadatelů. Vzniklá situace nás všechny zaskočila, ale nedá se absolutně nic dělat. Rozhodnutí musím respektovat. Zdraví je pro všechny na prvním místě," uvedla Vondroušová pro ČTK.

Kvůli novému typu koronaviru odpadne antuková sezona včetně Roland Garros. Představitelé pařížského grandslamu v úterý oznámili, že se turnaj místo 24. května až 7. června uskuteční na přelomu září a října.

"Budu se připravovat co nejlépe tak, abych se o další úspěch pokusila třeba na podzim," řekla Vondroušová. Podobně mluvila v Sydney první hráčka světa Bartyová, která českou tenistku loni ve finále porazila 6:1 a 6:3. "Doufám že dostanu šanci obhajovat titul. Jakoukoli možnost hrát beru všema deseti," pronesla Australanka.

Aktuálně osmnáctá hráčka žebříčku Vondroušová se snaží doma udržovat v kondici. "Všemi možnými prostředky. Není to lehké, ale nestěžuji si. Všichni jsou na tom stejně a tenis a sport všeobecně je nyní nedůležitý," řekla rodačka ze Sokolova.

Svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha vyzvala fanoušky, aby se k sobě chovali zodpovědně. "Nosili roušky a řídili se pokyny. Jen tak pomůžeme společně tomu, aby se situace brzy zlepšila a mohli jsme se společně bez omezení vrátit k tomu, co máme nejraději. V mém případě k tenisovým turnajům," konstatovala.

Dvacetiletá hráčka vyjádřila obdiv lékařům, sestřičkám, hasičům i policistům. "I ke všem dalším lidem, kteří tomu dennodenně čelí. Jejich práce si strašně vážím," zdůraznila Vondroušová.

Reklama